17.03.22 Technická analýza BTC/USD – Silák, od IX..

21.03.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By IX..: Dnes se podíváme na graf jen z lokálního pohledu. Nebudu dnes moc rozvádět dlouhodobou predikci, i když, nevím kam mě text dovede. Každopádně velkým pozitivem je, že náš support je skutečný silák, který se jen tak nevzdává. Jak už všichni víme, regulace zatím neprošly a trh se může opět nadýchnout.

Článek byl publikován zde: 17.03.2022


Shrnutí dob nedávných

V minulém článku jsme hovořili o možných regulacích, které náhle Evropský Parlament zařadil na nejbližší jednání. Dnes už všichni víme, že to nedopadlo. Také nastal jistý, byť minimální posun mezi Ukrajinou a Ruskem v mírových jednáních. Sice bych to zatím bral vlažně, ale i to může působit na nějaké to uvolnění. Já se tu ale do politiky moc šťourat nehodlám, ačkoliv se jedná o celkem zásadní fundamentální aspekt.

Hodinový graf

Dnes se podíváme především na hodinový graf, který jsem minule vynechal. Nejprve si dáme detailnější pohled, níže pak dám širší hodinový kontext.

Graf H1 BTC/USD Bitstamp..
Graf H1 BTC/USD Bitstamp..

Současný support opírám především o lokální Daily TL (TL - TrendLine..), kterou nám značí oranžová přímka. Ta má podporu především v týdenní cenové hladině 38,1k $. Zmizela nám jedna ze dvou lokálních hladin (ta výše..), protože již ztratila svojí relevantnost. Nižší byla doposud platná, ale pomalu již také pozbývá význam. Proto mluvím vyloženě o lokálních hladinách, tedy dočasných (obě značeny žlutou úsečkou s šipkou, vyšší tedy již smazána..).

Dále tu stojí za pozornost poslední pokus o průraz týdenní hladiny 38k $. Z pohledu hodinového grafu se jedná vyloženě o FAKE průraz, ovšem jelikož se jedná o týdenní hladinu, až průraz týdenní svíce by přinesl relevantní výsledek.

Tento průraz mohl ale mnohé zmást a nechtěně se tak dostat do situace - prodat na dně.

Hladiny EMA

V současné chvíli na hodinovém grafu již cena prolomila EMA hladiny a z krátkodobého hlediska se již zformovali do UP trendu. Je třeba ale počítat s tím, že se jedná o krátkodobou situaci.

Přesto již vidíme, že základní EMA30 již funguje jako plovoucí support. Pokud byste chtěli vědět o EMA více, jak je relevantním způsobem využívat, víte kde mě hledat.

Hodinový graf v kontextu

Graf H1 BTC/USD Bitstamp – kontext situace..
Graf H1 BTC/USD Bitstamp – kontext situace..

Kurz se blíží na hranici Fibo kontextu mé predikce. O tomto jsem hovořil nebo tedy naznačil ve svém historicky prvním streamu s Darem, jak stavím princip svých predikcí (videjko naleznete případně zde). Tím chci říci, že cena se blíží pomalu ale jistě do bodu, kdy trh bude jednat.

Ačkoliv se to ještě může protáhnout v čase v závislosti na dalších technických aspektech (jako například trojúhelníky a jiný blbosti..), ten bod reakce se neúprosně blíží.

Co je ale podstatné. Ačkoliv to v tuhle chvíli vypadá celkem pozitivně a support tedy obstojně drží, nemáme pro tuto chvíli vůbec vyhráno. Stále jsme ve stavu nižšího HIGH a trh skutečně dodržuje pravidlo FLAG formace ve variaci trojúhelník. (FLAG formace z pohledu daily..).

Na závěr

Je nutné být stále v pozoru. Jakýkoliv růst může v tuhle chvíli znamenat jen volavku do LONG pozic, protože není prostě nyní rozhodnuto. Proto nepropadejte zbytečné euforii, ale myslete racionálně.

Support lokální Daily TL spolu s týdenní hladinou 38k $ jsou jasné a platné, bez diskuze. Dále hlavní cenovou support hladinou je měsíční 35k $. Hladiny v pozici rezistencí jsou také zřejmé a jejich platnost potvrzují reakce ceny u těchto hladin. Patrné z obrázků grafu.


Článek není obchodním doporučením ani pobídkou k investicím. Jedná se pouze o technické zhodnocení trhu od IX..

Autor článku: IX.. (Kryptomagazín)