18.04.22 Analýza BTC/USD – rozhodující okamžik před námi

18.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) ukončil další týden a i tentokrát v červeném hávu. Získali jsme proto 100% potvrzení, že průraz z konce března nad 47 000 USD byl pouhou býčí pastí. V průběhu kurzového vývoje trh generuje nejrůznější signály. A ty signály buď dřívější price action potvrzují, nebo jej rozporují.

Článek byl publikován zde: 18.04.2022


A o tom technická analýza je. Prostě jen o signálech a reakcích. Protože kurzový vývoj je pouze odrazem chování davů operujících na trhu. Možná se to zdá jako jednoduchá myšlenka, ale většina lidí, co se setká s technickou analýzou, ji nikdy nepochopí. To jsou pak ti samí, co pořád dokola opakují, že se snažíme věštit budoucnost. I přestože jim člověk mnohokrát vysvětlí, že takhle to nefunguje. Ale i takové potřebujeme, protože jejich omezené vnímání je pro nás vlastně výhodou. To jsme měli takové malé zamyšlení na úvod.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Předminulá týdenní svíce měla close na S/R levelu 42 000 USD a pod 50týdenním a 20týdenním klouzavým průměrem. Což je samo o sobě signálem, že trh svůj kurz zcela změnil. Čerstvě zavřená týdenní svíce dřívější price action potvrdila, když zavírací cena skončila pod S/R levelem 42 000 USD.

Takže pro shrnutí, býci na týdenním grafu ztratili hned čtyři velmi důležité hladiny. Týdenní close pod 42 000 USD lze proto chápat jako nový signál, který avizuje pokračující pokles. Pokles minimálně k 37 000 USD, kde je současně konfluence. Konfluence v podobě cenového hladiny, spodní hrany rostoucího kanálu a blízkého 100týdenního klouzavého průměru. Určitě se dá brát v potaz i fakt, že jsme ve středu toho clusteru dle objemového profilu.

Že se případný odraz nahoru blíží, může avizovat i samotná podoba týdenní svíce. Jednoduše řečeno je menší, jak ta předešlá. Tudíž nabídka slábne. Je proto jisté, že kolem 37 000 USD nějaká reakce nastane. Je ovšem velkou otázkou, jestli hladina nápor ustojí. Jestli ano, bitcoin se bude i nadále pohybovat ve stanoveném rozmezí kanálu. Což pro nás znamená, že se v průběhu několika týdnů můžeme vyšplhat až na 50 000 USD.

Závěrem

Já se nijak netajím tím, že bych byl radši za průlom směrem dolů a otestování 30 000 USD. Mně uvedená varianta přijde nejvýhodnější, protože bitcoin v blízkosti 30 000 USD může dostat silný impuls, který do trhu vnese větší dynamiku. Mimo jiné ty objemy jsou hrozivě malé - trvá to dlouho.

Navíc by bylo fajn na vlastní oči vidět, že jsou kolem řečené hladiny pořád poptávající, kteří mají dostatek sil kurz udržet před dalším pádem. Kurz klesl nejhlouběji 24. ledna, ale v podstatě došlo pouze ke škrtnutí pásma.

A ještě úplně na závěr, mějte pěkné Velikonoce =))


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.