18.06.22 Analýza BTC/USD – Frustrace všudypřítomná, pozor na emoce

19.06.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) brzy v sobotu ráno zaznamenal další pokles, který nás dostal pod 20 000 USD. Jak jsem říkal ve čtvrtečním streamu, to riziko propadu pod 20 000 USD bylo dost veliké. Čili psychologickou hladinu jsme překonali, ale de facto jsme pořád na supportu. A vůbec první od 30 000 USD, který je relevantnější.

Článek byl publikován zde: 18.06.2022

Pořád je tedy šance, že se toho bearmarket rally dočkáme, aniž by bitcoin padl na hluboké akumulační úrovně, které jsou zhruba kolem 12 000 USD. Nesmíme ale padnout pod aktuální supportní pásmo. Jinak asi vážně smůla.

Psychologie trhu

Ta burzovní psychologie je nyní vážně dost špatná. Jednak se všichni bojí a jednak je znát takové to zdánlivé smíření, že bull market je definitivně u konce. Největší psychický nátlak musí nyní logicky snášet všichni investoři, kteří nakupovali na cenách nad 30 000 USD. Pokud ještě neprodali, prožívají dilema, zda to mají učinit nyní. Navíc je na ně i vyvíjen nemalý tlak z okolí, protože už i ti největší moon boys rychle otáčí a predikují katastrofy - zase zkrátka primárně cílí na ty emoce.

Ještě před půl rokem ti stejní dělali videa, jak investují statisícové částky do akcií jakožto ochranu proti inflaci a nyní zase dělají videa na to, jak celý trh klesne o desítky procent. Naprostá nekonzistentnost. Mimochodem, ta frustrace je i znát pod některými mými příspěvky. Po více jak roce se ve větší míře objevují takové ty "hejt" komentáře a snaha vkládat mi něco do úst (slaměný panák).

Což je dáno i tím, že si v obecné rovině dovolím kritizovat tvorbu jiných "analytiků", jejichž jediným cílem je naprostý clickbait a snaha říkat přesně to, co jejich sledující chtějí slyšet. Respektive, každý je zodpovědný sám za své rozhodnutí. Jestli člověk poslouchá moudra naprostého clickbaitera s thumbnaily, kde dělá dětinské obličeje s pusou dokořán, nebo klučinu, kterému bylo maximálně tak 23, je to problém toho jedince. Když jim poté jejich modly zkritizujete, jsou agresivní. Což je právě odrazem nynější psychologie na trhu.

Jinak Fear & Greed Index je na totálním dně. Momentálně ukazuje 6 bodů a mám dojem, že tak nízko snad nikdy nebyl. Vlastně byl, jedinkrát v roce 2019. S tím rozdílem, že jsme na minimálních úrovních moc dlouho nevydrželi. V každém případě jsou ty emoce natolik špatné, že bych si dovolil tvrdit, že v rámci konfluence se jedná o signál pro bitcoin. Respektive weak hands prodali, teď je příležitost pro silné ruce.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Ukážeme si bitcoin pouze na 4H grafu, protože na vyšších časových rámcích se toho příliš nezměnilo. Navíc zítra je pravidelná video analýza, takže si zpracujeme komplexnější shrnutí až zítra. Každopádně na 4H grafu můžeme sledovat jednu podstatnou věc. Negativní momentum zesláblo, zatímco objemy zůstávají relativně vysoké.

Jakmile se bitcoin dostal pod 25 000 USD, objemy zůstávají na vcelku solidních úrovní. Cena sice pokračuje v soustavném poklesu, ale dochází k častým výkupům doprovázených nemalým volume. Čili se na současných úrovních již ve velkém nakupuje. Proč bitcoin tedy nejde nahoru? Protože prodávající jsou hrozně agresivní. Hází do trhu BTC za market, takže postupně absorbují poptávku.

V každém případě máme pořád šanci na pěkný odraz. Chce do toho akorát pořádně šťouchnout. Pak se klidně můžeme zase za 10 dní pohybovat v blízkosti S/R levelu 26 500 USD. Trh je hrozivě přeprodaný a té munice není přirozeně nekonečno. Čili chceme vlastně vidět dead cat bounce. Trh se pročistí od těch nejvíce přepákovaných shortařů a naopak vznikne příležitost pro nové akumulace short pozic.

Kdy to začne být zlé? Jestli bitcoin klesne zhruba pod 18 000 USD, v dohledné době určitě již ceny nad 23 000 USD neuvidíme.

Závěrem

Jinak nyní hraje do karet býkům i fakt, že altcoiny tolik neklesají. Respektive krvácí buď stejně jako BTC, nebo krvácí méně. Takže se altcoiny teprve ještě vypláchnou, nebo mají své lokální dno a čeká se pouze na bitcoin.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.