19.04.22 Analýza BTC/USD – reakce na PoC, testujeme rezistenci

20.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) se dokázal opřít o 39 000 USD, díky čemuž nastal menší odraz k rezistenci. Díky odrazu se samozřejmě otestování 37 000 USD zase odkládá, což logicky záleží na samotném vývoji u rezistence. Třeba se podaří prorazit zpátky, ale k podobnému průběhu jsem spíše skeptický.

Článek byl publikován zde: 19.04.2022


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin se tedy dokázal odrazit na S/R levelu 39 000 USD. Není to až takovým překvapením, protože na 1D grafu je dle objemového profilu point of control právě na zmíněných 39 000 USD. Proto není divu, že kurz nejde níž tak snadno.

Doufal jsem, že otestování 37 000 USD přijde už velmi brzy, abychom to měli za sebou. Nyní víme, že se možná do konce týdne nedočkáme. Ten prvotní impuls z počátku obchodního týdne je totiž vždy důležitý. Trh má následně tendenci v zavedeném trendu pokračovat.

Aktuálně je proto primární sledovat reakce kurzu na dotyky s rezistencí. Když se kurz pod rezistencí drží, může se jednat o přípravu na průlom. Leč připomínám, že těch 42 000 USD je hodně silná rezistenci. A to díky konfluenci, která se zde nachází.

Už jen z toho důvodu moc nevěřím, že se průraz hned povede. Respektive si nejsem jistý, zda postačí otestovat point of control. Přijde mi to málo. Ale i takové price action by nás nemělo překvapit.

Závěrem

Bohužel toho není moc na řešení. Musíme počkat, kam se bitcoin nakonec vydá a podle toho se zařídit. Jestli tedy nedojde k nějakému znatelnějšímu posunu, zase se vrhneme na některé altcoiny.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.