19.04.22 Technická analýza BTC/USD – Nevzdává to, od IX..

20.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By IX..: Na hodinovce fake, na daily jako by absolutně o nic nešlo. Trh po psychologické stránce tlačí na slabé kusy. Ale předpokládám, že Vás to nechalo v klidu. Přesto není na místě v tuhle chvíli usínat na vavřínech a myslet si, že je to již vybavený. Doposud stále o nic nejde a proto neztrácet pozornost..

Článek byl publikován zde: 19.04.2022


Nejprve shrnutí podstatného

V poslední videoanalýze upozorňuju důrazně na možnosti fake průrazů a mluvím o tlaku na psychiku obchodníků. Vždy je nutné vnímat, co se Vám snažím říct. Faktem zůstává, že na trhu je nedostatečný množství BTC a proto trh bude tlačit na prodeje. A o to víc na důležitých technických hladinách.

Dokola upozorňuju - neprodávejte, nespekulujte s BTC a jen dokupujte jeli to možné. Neriskujte zbytečně ztrátu cenného BTC. A rozhodně ne v místě, kde je dlouhodobé potenciální dno trhu a i při průrazu takovéto hladiny hrozí jen rychlý pohyb pár tisíc dolarů.

Nestojí to za to.

Hodinový graf

Graf H1 BTC/USD Bitstamp..
Graf H1 BTC/USD Bitstamp..

O proti minulým obrázkům zde je navíc vyznačená měsíční hladina 38k, kterou jsem měl značenou na druhém dlouhodobém grafu, ale pro lepší přehled jsem ji vpasoval i sem. Zelená lokální predikce, která vznikla během videa a červená vlnka a ta už je zrealizovaná a tedy již nerelevantní.

Kdo nezpanikařil, ten zvítězil. Čekal jsem ale větší tlak na hladiny jak týdenní, tak měsíční 38k a větší průraz. Trh to vzal skutečně zkrátka a rychle.

Stále je ale z hodinového obrázku patrné, že není zcela vyhráno. S/R (Support/Rezistence..) hladiny daily 40,6k $ a lokal daily TL (TrendLine..) spolu s EMA200 jako rezistence stále odolávají. Trh má ale čas na jejich proražení. Včerejší pohyby je nutné si zkonsolidovat.

To ale nemění zatím nic na situaci, že i tento pohyb spolu s pohybem dolu může být stále jen "fake návnada". Ačkoliv to vypadá dobře, stále nelze mluvit o odrazu a trh zatím může velmi snadno selhat. Stále jsme v rámci konsolidačního pásma, čili bez nějaké vyšší jistoty.

Daily graf

Daily graf BTC/USD Bitstamp..
Daily graf BTC/USD Bitstamp..

Denní graf už proti hodinovce vypadá mnohem lépe. Přesto na první pohled je zřejmé, že ani zde není nijak vyhráno. Sice včerejší svíce značí za prvé krásné zamítnutí a dokonce jako svíce s lokálním LOW pohlcuje tělem tělo svíce předchozí - Engulfing (Candlesticks pattern..), CLOSE máme nad daily hladinou 40,6k $ a několik věcí tedy hraje pro počátek odrazu a UP, tak celkový kontext zatím tak pozitivní není.

Především plovoucí hladiny máme řazeny v DOWNtrendu a máme tam odpor v hladině průběžného ATH z loňskýho roku 42k $. Čili stále jsme v bodě, kdy se trh může zatím rozhodnout pro jakýkoliv směr. Proto varuji před předčasný optimismem a zároveň nad ztrátou pozornosti.

Předpoklad

Dále platí platí předchozí předpoklady. Jak z minulého článku, tak i videa. Zároveň platí předpoklad úvodní dlouhodobé predikce z ledna tohoto roku pro letošní rok. Dlouhodobá predikce ve formě měsíční RHR formace doposud ničím narušena. Pro její zkoumání je relevantní údaj pouze uzavření měsíčních svící. Proto z pohledu dlouhodobé predikce nemá absolutně žádný vliv, co se děje na hodinových grafech v polovině měsíce.

Slovo autora..: Vážně je dobré vracet se k těm informacím a připomínat si je. Dokud je výslovně nezavrhnu, jsou po celou dobu platné a každý další koncept predikcí je založen na definovaném vývoji dlouhodobé a základní predikce. Jak už jsem v minulosti připomínal. Koncept mých analýz, predikcí je nekonečný příběh na pokračování a jedná se především o konzistentnost predikce. To může být pro mnohé a zvlášť nově příchozí dost matoucí. Ovšem pro celkové pochopení vývoje trhu je to nutností. Výhodu tedy mají pravidelně sledující..

Závěrem

Ačkoliv to vypadá, že je o čem mluvit, tak ani není. Osobně se stále přikláním k růstu a k realizaci růstové predikce i kdyby to na dno tlačilo všemožně. Stále ty pokusy směrem dolu budu považovat jen za tlak na panikařící a slabé obchodníky, co neustojí vidinu ztrát. Muselo by vážně dojít na potvrzený průraz hladiny 35k$, abych začal pomalu uvažovat jinak.

Stále mějte na paměti, že BTC je v trhu nedostatek. Na tom se nic nezměnilo. Je tedy v zájmu velkých hráčů to ze slabých vytáhnout. Jak jsem již psal, nebo možná říkal ve videu, teď nevím, pokud platí původní předpoklad růstu, na současnou hladinu se pár měsíců nepodíváme. Je proto v zájmu všech akumulovat.

Post Scriptum

Nepanikařte, držte se a případně dokupujte. Rozhodně ale nyní není důvod prodávat či riskovat neuváženou spekulací..


Autor článku: IX.. (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.