19.07.22 Analýza BTC/USD – Impuls nahoru se solidními objemy

19.07.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) včera předvedl přesně to, co jsme potřebovali. Tvrdil jsem, že v grafu musíme konečně vidět impulsní svíci, a to v doprovodu zvýšených objemů. A to nám právě pondělní svíce dala. Má impulsní podobu a objemy jsou vůbec nejvyšší od 13. června. Osobně proto současnou situaci BTC kvituji. Sice ještě nemáme žádný větší průlom, ale alespoň máme vyšší vrchol a zároveň vyšší close.

Článek byl přepublikován z: www.kryptomagazin.cz, autor Ing. Jaroslav Jarolím

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo řečeno ve včerejší analýze, bitcoin vcelku pěkně zakončil minulý týden. A trh na to okamžitě začal v novém týdnu reagovat zvýšenou agresivitou ze strany nakupujících. Avšak pondělní svíce ještě včera později večer nevypadala zrovna pozitivně.

Až během posledních dvou hodin v rámci obchodního dne se podařilo cenu vypumpovat způsobem, aby pondělní svíce zavřela právě v impulsní podobě. Někdo si s trhem zkrátka slušně pohrál. Myslím si, že velcí tržní operátoři se opravdu snaží cenu pushovat nahoru.

Jak už jsem říkal v úvodu, impulsní podoba v doprovodu s velkými objemy je velmi býčí signál. Navíc se povedlo vytvořit nový vrchol a dokonce máme i vyšší denní close. Bitcoin má nyní zjevně trable s 50denním klouzavým průměrem a S/R levelem 23 000 USD, ale to by pro trh neměl být žádný velký problém.

Závěrem

Pro bitcoin je klíčové, aby se udržel na současných cenových hladinách. Respektive v těsné blízkosti 22 000 USD. Jestli kurz opětovně klesne na 19 000 USD, vnímal bych to naopak za hodně negativní price action. Je dobře, že blízký support je takový držák. Nemusí ale vydržet věčně. Proto potřebujeme, aby šla cena konečně stabilně nahoru. Na trhu není nic jisté.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím

Překlad: Finanční ninja

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.