20.04.22 Analýza BTC/USD – konsolidujeme support, očekáváme další impuls

20.04.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) se včera dokázal ještě mírně posunout nahoru. Téměř se dá říct, že trh konsoliduje S/R level, který je kolem 42 000 USD. Docela zajímavé price action, které nás ovšem nikam po technické stránce příliš neposouvá.

Článek byl publikován zde: 20.04.2022


Spíš to jenom oddaluje nevyhnutelné - jsem totiž přesvědčen, že S/R level 30 000 USD letos stejně otestujeme. A čím dříve, tím větší pravděpodobnost, že přijde silný odraz - vycházím primárně z těch makroekonomických důvodů. Až budou všichni na trzích jen prodávat, nemusí být ve výsledku síla na obranu řečeného supportu.

Jen na okraj, občas si čtu komentáře a v analýze z 18. dubna mne jeden nanejvýš zaujal. Autor se podepsal jako Rob a dovoluji si jeho text znárodnit a dát sem jako ponaučení pro některé čtenáře, kteří to stále nechápou - i když to opakovaně vysvětluji.

"Libore (a ostatní) musím říci, že pláčete sice moc hezky, ale na úplně špatném hrobě. Všichni si totiž pletete technickou analýzu s predikcí. A teď vás šokuju: Technická analýza není predikce. Pokud je nějaká predikce součástí textu technické analýzy, jedná se o část textu, která není technickou analýzou, ale jakýmsi přesahem. TA jsou pouze supporty, rezistence, tvary grafů a indikátory. Tato data si nikdo nevymýšlí. Jarda je za vás pouze vyhledá. Je to stejné, jako kdyby vám fotbalový komentátor řekl: "Podívejte, támhle je brána a támhle je brána. S nějakou pravděpodobností bude zasažena ta či ta." Z toho lze pochopit, že technická analýza je přeci jen složitější, než analýza fotbalu tímto způsobem. Pokud se k technické analýze přidá analýza fundamentální, lze poté vyvodit nějakou predikci. A teď si představte, že to za vás Jarda nedělá. On totiž dělá, hádejte co? Ano, technickou analýzu! Bingo!! Technická analýza <> predikce. Už to proboha konečně pochopte. Kvalitní predikce zahrnuje technickou analýzu, ale samotná analýza není predikcí... Ufff... Raději znovu: TA není predikce... Tak znova: TA není predikce. Je potřeba si to neustále opakovat, dokud vám to nedojde."

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak už jsem říkal v předešlých analýzách, odraz na 39 000 USD nebyl až tolik náhodný. Reakce se zde dala čekat, protože z pohledu 1D tu máme dle objemového profilu point of control. A na 4H máme point of control celé té struktury, která měla původně podobou rostoucího trianglu, též na 39 000 USD.

Trhu to na první dobrou evidentně stačilo, takže přišel odraz, který nás dostal zpátky k S/R pásmu okolo 42 000 USD. Já bych řekl, že bitcoin nyní zmíněnou úroveň konsoliduje. Chystá se proto trh na další pokračování v růstu? I dle nižších časových rámců se to tak opravdu jeví.

I když jsme počítali alespoň s 37 000 USD, trh se jednoduše rozhodl jinak. A z toho je nutné vycházet. Když po konsolidaci přijde nový impuls směrem nahoru, první target je logicky horní hrana toho rostoucího trianglu. Nachází se zhruba kolem 45 400 USD. Další překážkou je logicky S/R level 47 000 USD.

Indikátory

Aktuální hodnoty RSI jsou na 62 bodech a hraničních 70 bodů je samo o sobě rezistencí. Když dojde k přesahu nad tuto úroveň, je to známka toho, že bitcoin projevuje větší sílu. Bez pokoření úrovně je cenový růst jaksi nedůvěryhodný. Nemyslete si ovšem, že jde o jakousi záruku. Bitcoin 27. března směle impulsem prorazil až na 82 bodů. A jak to nakonec dopadlo, víme.

Závěrem

Když tedy vycházíme ze současné konsolidace supportu, je logické předpokládat, že se bitcoin chystá na pokračování v postupu směrem nahoru. Osobně bych podobný vývoj chtěl vidět až po otestování spodní hrany kanálu, kde je i S/R level 37 000 USD, ale zjevně PoC na 39 000 USD stačilo. Holt, trh se nechová, jak my chceme.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.