21.02.22 Technická analýza BTC/USD – medvědi zase vyhráli, rally se odkládá

21.02.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) zakončil minulý týden, díky čemuž jsme se dozvěděli několik důležitých věcí. Respektive nám trh zřetelně naznačuje, kam se pravděpodobně bude následující kurzový vývoj ubírat. Samozřejmě nemáme křišťálovou kouli, abychom měli 100% jistotu. Tržní situace není statická a občas se může skutečně velmi dynamicky vyvíjet.

Článek byl publikován zde: 21.02.2022


Aktuální situace na 1W BTC/USD

Relativně dlouhou dobu jsem trhu vytýkal, že mi nesedí ten cenový vývoj z přelomu ledna/února. Trh prakticky jenom tečnul point of control objemového profilu a hned se šlo nahoru. Bez nějaké konsolidace, čili bez možnosti akumulovat. Proto jsem byl vůči tomu cenovému růstu, co vydržel zhruba dva týdny, velmi skeptický.


Když bitcoin předminulý týden dostal výprask a tehdejší týdenní svíce zavřela ve velmi zamítavé podobě, příliš mne to nepřekvapilo. Chtělo to ovšem nějaké potvrzení, které přišlo velmi brzy. Poslední týdenní svíce má logicky vskutku medvědí podobu a je potvrzující. Interpretace je proto celkem jednoduchá.

Prvně si musíme ujasnit, že svíce je průrazová, protože prolomila S/R level 42 000 USD. Mimo jiné máme i close pod touto úrovní, což je samo o sobě další signál k poklesu. Taktéž je close pod close předešlé týdenní svíce. Čili to zamítnutí, chcete-li signál k obratu, je potvrzené též.

Musím zdůraznit, že překonání 42 000 USD a brzké zatlačení kurzu zpátky pod tento level, je typický bull trap. Cenový vývoj z posledních pár týdnů nám říká, že na trhu není něco v pořádku. Co nyní každopádně očekávat?

Zase je racionální počítat s tím, že se minimálně přiblížíme k 30 000 USD. V blízkosti 30 000 USD je mohutná konfluence v podobě point of control objemového profilu, 100týdenního klouzavého průměru a původně rezistenční trendové diagonály.

Jakmile se vrátíme do blízkosti 30 000 USD a dočkáme se dalších odrazů, bude to samozřejmě silný potvrzující signál, že býci jsou stále ochotní tyto úrovně bránit. My právě potřebujeme sledovat signály, které nám budou potvrzovat ochotu support bránit.

Navíc je hodně málo pravděpodobné, že ten 100týdenní klouzavý průměr na první otestování padne. Spíše je lepší očekávat podobnou tržní reakci jako na přelomu jara/léta minulého roky. Tehdy se akorát jednalo o 50týdenní klouzavý průměr.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Přihlaste se k odběru finančních novinek zdarma