21.03.22 Analýza BTC/USD – bearish cross dvou klíčových klouzavých průměrů

21.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) po relativně dlouhé době konečně zavřel celý týden v nějaké kladné podobě. Je to posun vpřed? Má to vůbec význam? Může to odstartovat další cenový růst? Na to se můžeme nyní všichni ptát, ale dokážeme si na to odpovědět? Alespoň to v dnešním příspěvku zkusíme.

Článek byl publikován zde: 21.03.2022


Aktuální situace na 1W BTC/USD

Ono se to na první pohled nezdá, ale během minulého týdne se toho stalo skutečně hodně. Tím přirozeně nemyslím jenom cenový vývoj na bitcoinu. Federální rezervní banka úplně změnila kurz, což je pro nás nesmírně důležité. Především se jedná o hotovou věc, takže s tím můžeme kalkulovat.

Pak jsou tu akciové trhy, které se začaly probírat k životu. V dohledné době se proto sami přesvědčíme, zda celkový akciový trh dokáže pokořit své poslední historické maximum.

Pro bitcoin byl minulý týden určitě úspěch, protože po dlouhém čase máme rozumnou podobu týdenního close. Sice jsme S/R level 42 000 USD asi neprorazili, ale alespoň nepřišlo stejné zamítnutí jako ty dva předešlé týdny. Čili se dost možná trh kamsi posouvá. Respektive se posouvá na tu "správnou" stranu.

Jak už jsem mnohokrát zdůrazňoval, pro mne bude asi nejdůležitější reakce kurzu na dotyk s 50týdenní a 20týdenním klouzavým průměrem. Jestli se dočkáme negativní reakce se zřejmým zamítnutím, můžete to brát jako velké potvrzení pro medvědí trh.

Oba klouzavé průměry jsou již velmi blízko. Jestli cena bude pokračovat v cenové expanzi, brzy může přijít rozuzlení. Jestli ale dojde k průlomu, bitcoin má otevřenou cestu k cenovým úrovním nad 52 500 USD. Vytvoří se tím prostor pro dosažení cenových hladin, které jsou dost blízko od ATH.

Mimochodem, oba zmiňované klouzavé průměry mají po překřížení, tzv. bearish crossu. Pokud mne sledujete dlouhodobě, asi víte, že moc tento typ signálu nesleduji. Bylo by ale hloupé nebrat v potaz překřížení důležitých klouzavých průměrů - musím zdůraznit, že MA 20 nebyla pod MA 50 od července 2020.

Závěrem

Na jednu stranu máme v kontrastu s předešlými týdny, příznivou podobu týdenního close. Na stranu druhou nás bitcoin poctil signálem, který bychom určitě neměli v žádném případě ignorovat.

Co nyní očekávat? Myslím si, že má bitcoin nasměřováno k otestování klouzavých průměrů. Už jsou totiž hodně blízko a kurz se stále drží v blízkosti 42 000 USD. Je to i v našem zájmu - chceme znát výsledek.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím