21.06.22 Analýza BTC/USD – Další signál pro retracement, kde je target?

21.06.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) byl tak milostiv, že vygeneroval další vcelku zásadní signál avizující, že se schyluje k retracementu. Je to ale pouze signál, takže jestli se tržní prostředí vlivem nějaké špatné události radikálně změní, může se zase vše dosti zkomplikovat.

Článek byl publikován zde: 21.06.2022

Jestli se ale nic nezmění, bitcoin má skutečně šanci povyrůst mnohem výš, než jsme nyní. Ten pád byl celkově totiž hrozivý. A po hrozivých pádech běžně dochází k agresivnímu a nemalému retracementu. Vždy to tak bylo, takže nevidím důvod, proč by to nemělo být i nyní. Čili určitě nejsme v nějakém biasu a nejde podle "přání otcem myšlenky". Těch technických argumentů pro odraz máme dohromady nespočet.

Aktuální situace na 3D BTC/USD

Dnes se výjimečně podíváme na třídenní graf (3D). Jedná se o časový rámec, který sleduji hodně málo, ale když dochází k nějakým dynamickým obdobím, je lepší se na něj občas podívat. Sledovat totiž jenom 1D a 1W, když je trh maximálně dynamický, je dost málo. Respektive je mezi týdnem a jedním dnem dost velká mezera. Proto je velmi pravděpodobné, že se tomuto časovému rámci budeme věnovat častěji.

Bitcoin každopádně na 3D vytvořil dno v podobě svíce Doji. A to se slušnými objemy. To je přesně něco, co nám tu dlouho chybělo. Potřebovali jsme právě svíci na vyšším časovém rámci, která vypadá přesně nějak takhle. A my ji získali, což je pro nás obrovský signál.

Abychom to správně interpretovali, bitcoin plně otestoval S/R pásmo, které je v rozmezí 20 000 - 17 500 USD. A v tomhle pásmu byla nabídka naprosto absorbována. To poznáme z toho dlouhého spodního knotu a close nad 20 000 USD. Medvědi lidově řečeno dostali na prdel. Teď se čeká na býky, až budou reagovat.

Čistě učebnicově to chce ještě potvrzení v podobě dalšího třídenního close nad close předešlé svíce. Ale v těchto chvílích nevidím žádný problém to považovat za dostatečně relevantní.

Kam se může každopádně kurz vyškrábat? V tomto případě je rozumné vycházet z Fibonacciho úrovní. První hladina je 23,6 %, což je cenová úroveň cca 25 000 USD. Další Fibo level je 38,2 % na v blízkosti S/R pásma okolo 31 000 USD. A já bych si dovolil tvrdit, že uvedené pásmo bitcoin nedokáže prorazit. Respektive pro medvědy to bude ideální oblast pro ty jejich shorty. Čili obecně vzato by měl být bitcoin schopen umazat alespoň 38,2 % z té klesající vlny, která trvá od konce března.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Pro úplnost přikládám ještě denní graf, kde již nedělní svíce vypadala poměrně dobře. Respektive měla zelenou podobu se solidním objemy. A hlavně zcela zakryla sobotní červenou svíci. Mám dojem, že se tomuto svíčkovému patternu říká Tweezer bottom. Respektive je to obratový pattern. Nedělní svíce má sice menší objemy, ale není to až takový drastický rozdíl.

Jinak dle objemového profilu máme významnou špičatost právě kolem rezistenčního pásma okolo 31 000 USD. Tam bude mnoho medvědů doslova shortovat jako o život. Respektive je to první S/R pásmo, kde je pro medvědy výhodný poměr potenciálního rizika/zisku. Polopaticky řečeno, na řečené hladině bude prodejní tlak nejsilnější.

Indikátory

Denní indikátor RSI se nám po více jak týdnu vrací nad hraničních 30 bodů. Což můžeme určitě též považovat za býčí signál.

Závěrem

Já bych řekl, že za těch posledních pár dní se tržní situace postupně obrací k lepšímu. Bitcoin má určitě velkou šanci prorazit ty levely, které předtím tak snadno prolomil při poklesu. Čili by neměl být zkrátka velký problém se vrátit alespoň k těm 31 000 USD.

Jak dlouho to může trvat? Upřímně nepočítám s delším růstem jak do konce července. Sice se pružina dost stlačila při těch hlubokých poklesech a nabídka výrazně vyčerpala. Ale jsem hodně skeptický, že se vrátíme zpátky do toho širokého obchodního rozpětí, které se tyčí mezi 30 000 - 65 000 USD.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.