21.07.22 Analýza BTC/USD – První zamítnutí, ale jsme na supportu

21.07.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) zaznamenal za předešlých deset dní první ráznější zamítnutí. Respektive trh reagoval na první divergence, které začaly vznikat na intradenních grafech. Což není problém, protože se s tím dalo počítat a jakési pročištění bylo očekávané. Nyní je proto zásadní, jak se s tím trh vypořádá. Bitcoin má každopádně na své straně support, který je kolem 23 000 USD. Dokud pásmo drží, počítáme s pokračováním v růstu.

Článek byl přepublikován z: www.kryptomagazin.cz, autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak je vidno z grafu, bitcoin pořád drží růstový trend, který je je vcelku skromný. Máme pár impulsů nahoru, ale žádná extrémní dynamika to není. Však taky trvalo zhruba deset dní se dostat nad 24 000 USD, kde kurz setrval malou chvíli.

V každém případě nyní klesáme a klesáme vcelku rychle a soustavně. To právě trh musí změnit v blízké době. Jednak jsme na supportu, a když byste se na strukturu podívali třeba na hodinovém grafu, pokles prozatím působí korekčně. Hlavně zaregistrujte, že dle objemového profilu má kurz pod sebou jeden velký cluster. A tenhle cluster funguje sám o sobě jako support.

Jak jsem mnohokrát zdůrazňoval, konstrukce dna následně funguje jako nosný pilíř pro budoucí růst. Čili se má trh nyní o co opřít a čím blíže budeme ke zmíněnému clusteru, tím agresivnější poptávka přijde. Je ale velice pravděpodobné, že můžeme otestovat ještě hladiny okolo 22 000 USD. Níž už by BTC jít nemělo. Pak už je to zase problém a nejspíš jdeme otestovat červnové low.

Jinak trh měl odezvu na medvědí divergenci, která je na indikátoru RSI. Jak sami můžete vidět, ta divergence je prťavá. Osobně jsem doufal, že dojde k jejímu zneplatnění. Trh k tomu měl blízko, ale na poslední chvíli se stal opak.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.