22.02.22 Technická analýza BTC/USD – blížíme se k masivní supportní konfluenci

22.02.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz): Bitcoin (BTC) se zatím nezadržitelně propadá. Není to vyloženě volný pád, je to spíše střídmější pokles. I přesto je to pokles, který je pouze důsledkem velmi neúspěšného týdenní close, které nás zavedlo zpátky pod 42 000 USD. Jak jsem říkal ve včerejší analýze, na základě týdenního grafu odhaduji, že bychom se už měli dočkat otestování úrovně 30 000 USD. Nebo alespoň velmi blízkých úrovní.

Článek byl publikován zde: 22.02.2022


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže bitcoin pokračuje v poklesu směrem k 30 000 USD. Kolem S/R úrovně 37 000 USD bylo zřejmé, že dojde minimálně k zbrzdění poklesu. Což se skutečně stalo. Jak jsem ale říkal v předešlých analýzách, moc jsem nefandil tomu, že support vydrží. Jak sami můžete vidět, spíše je tendence pokračovat v poklesu. Alespoň tedy prozatím.

Bitcoin je již velmi blízko od středu clusteru na objemovém profilu. Především se blížíme k point of control, které je stále na 34 000 USD. Určitě je moudré tuto úroveň sledovat, respektive pozorovat reakci kurzu na dotyk. Jestli kurz bude reagovat podobně jako 24. ledna, je dost možné, že se zase k 30 000 USD nedostaneme.

V každém případě je celé pásmo 34 000 - 30 000 USD jeden velký "beton", který by za normálních okolností měl prodejní tlak ustát. Ideální scénář je, aby kurz alespoň několik dní v řečeném pásmu konsolidoval. Nicméně nemám křišťálovou kouli, takže není možné tvrdit, že support 100% vydrží. Takovou jistotu nikdy nemáme. Obzvlášť v situacích, kdy trh ovládne panika.

Indikátory

Denní RSI kleslo zpátky do spodní poloviny hodnot, čili na 44 bodů. Denní MACD má několik dní po bearish crossu.

Závěrem

To cenové pásmo, které je vytyčeno na 34 000 - 30 000 USD, znamená masivní supportní konfluenci. Jakmile se sem dostaneme, pokles kurzu by měl ustat. Nelze samozřejmě vyloučit možnost toho, že se propad zastaví dřív. Je třeba si uvědomit, že jsme téměř uprostřed jednoho masivního likvidního clusteru.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlaste se k odběru finančních novinek zdarma