22.03.22 Analýza BTC/USD – blíží se opětovný pokus o průlom

22.03.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) po relativně krátké konsolidaci v blízkosti S/R levelu 42 000 USD dokázal prorazit. Pokud se kurz na hladině udrží, stačí již jen velmi málo k dalšímu otestování horní hranice sledovaného grafického patternu. Čili asi brzy uvidíme otestování úrovně, kde máme z nedávné doby několik vrcholů.

Článek byl publikován zde: 22.03.2022


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Kurz bitcoin konsolidoval v blízkosti pásma, který se nachází kolem 42 000 USD po několik dní. Čili se kurz zároveň držel nad klouzavými průměry s krátkou periodou - 20denní a 50denní. Když se trh takhle držel nahoře, bylo evidentní, že je zde příprava na další pokus o průlom. Hladinu se sice prolomit podařilo, ale udrží se i nad ní?

Těch neúspěchů tu byla celá řada, takže zatím není co slavit. Co nyní sledovat? Bitcoin se určitě znova pokusí o průlom horní stěny sledovaného rostoucího trojúhelníku. Což odpovídá zhruba ceně 44 500 USD. Když se průraz prorazí, druhou překážkou je S/R level 47 000 USD. Jak jsem ale ve včerejší analýze zdůrazňoval, ještě před touto rezistencí je 20týdenní a 50týdenní klouzavý průměr.

Proto tvrdím, že ta rezistenční konfluence je před kurzem skutečně masivní. Mě osobně záleží na reakci kurzu právě u těch klouzavých průměrů. To nám leccos totiž napoví. Nesmíme však zapomínat na to, že bitcoin konsoliduje velké tržní dno - alespoň si to myslím, což jsem argumentoval v nedělní video analýze.

Pokud je to skutečně tržní dno, dochází k akumulaci. Čím větší akumulace, tím větší síla při průrazu. Pak nemusí být až takový problém tu rezistenční konfluenci překonat. Zkrátka vždy záleží na kontextu. Nicméně už poněkolikáté (vím, je to možná otravné) dávám na vědomí, že nelze zatracovat možnost pádu k 30 000 USD.

Závěrem

Z technické hlediska se bitcoin pořád nikam nepohnul, protože ty nejtvrdší překážky trh teprve čekají. Leč průlom rezistence kolem 47 000 USD je dílčí úspěch, který je logicky nutný. Současný týden každopádně uvidíme, kam se dostaneme.


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím