22.04.22 Analýza BTC/USD – zase náhlý obrat?

22.04.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) si s nadsázkou řečeno zase pohrál s býky.  Už jak jsme měli včera večer živý stream, trh zrovna dostával slušný výprask. Upozorňoval jsem ovšem, že se minimálně vyplatí si počkat na denní close. Jeden z mnoha příkladů, jak se podmínky na trhu dokážou velmi rychle změnit.

Článek byl publikován zde: 22.04.2022


Bitcoin se chová dost schizofrenně a upřímně jsem z těch předešlých několika dní nebyl zrovna moudrý. Ale nyní se zdá, že ten nápor na S/R level 42 000 USD byl akorát komplexnější pullback - vím, zvláštní slovní spojení, ale nic lepšího mě nenapadá. Co to každopádně pro trh znamená? Zase je v "kurzu" pokles k 37 000 USD, kde je zároveň spodní hrana rostoucího kanálu?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Úvod už máme, takže si pouze zhodnotíme to čerstvé price action. My tedy víme, že bitcoin využil úroveň, kde je dle objemového profilu na trhu point of control, což je 39 000 USD. Kurz se následně snažil protlačit skrze 42 000 USD, kde došlo zároveň ke kolizi s 20denním, 50denním a 100denním klouzavým průměrem. Mimo jiné je zde high volume node dle objemového profilu. Zkrátka solidní rezistenční konfluence.

Proto jsem byl tolik skeptický, že se přes těch 42 000 USD dostaneme. Musím ale uznat, že na nižších časových rámcích to vypadalo docela nadějně. Leč včera odpoledne přišlo zamítnutí, které nás zavedlo zpátky pod zmíněnou hladinu.

Denní close je samozřejmě vskutku negativní a byl nyní nesmysl předpokládat, že se kurz hned obrátí zpátky. Trh zkrátka inklinuje k otestování spodní hranice toho rostoucího kanálu. Když je kurz v podobných strukturách, kurz je těmi hranami přitahován jako magnet. Čili se zase nejedná o nic světoborného.

Závěrem

Pokud jste kalkulovali s tím, že těch 37 000 USD otestujeme, možná se brzy dočkáte zadostiučinění. Ti, kteří počítají s otestováním 30 000 USD, se zvedla šance, že se opravdu dočkají.

Jinak víkend je za dveřmi, takže během soboty a neděle se budeme asi ploužit v blízkosti 39 000 USD.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.