22.06.22 Analýza BTC/USD – Korektivní pohyb v rámci krátkého růstu

22.06.2022
Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) zrovna dělá korektivní pohyb v rámci prozatím malého cenového růstu. Alespoň to tedy v těchto chvílích na korekci předešlého růstu vypadá. V každém případě je to stále dost slabota. Občas pumpne nějaký shitcoin. Některé altcoiny udělaly od tržního dna vcelku slušný retrace. Ale jinak jde z toho trhu pořád znát docela velký strach. Díky tomu bitcoin působí hodně líně.

Článek byl publikován zde: 22.06.2022

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin má za sebou první malou rostoucí vlnu, během které kurz vzrostl o více jak 23 %. A trvalo to zhruba tři dny, což není samozřejmě špatné. Leč povedlo se umazat skutečně jenom malý díl těch předešlých ztrát. Momentálně tedy dochází ke korekci toho malého cenového růstu. Respektive to na první pohled jako korekce vypadá.

Máme před sebou malé červené svíce, které neznamenají žádný velký pohyb, větší iniciativu cenu zatlačit dolů. Zároveň jsou u těchto svíček velmi malé objemy. Což jenom potvrzuje, že ta iniciativa je ze strany prodejců skutečně slabá. Proto bychom měli spíše brzy sledovat nový pokus o kurzovou expanzi. A ta by měla být jíž mnohem agresivnější než první rostoucí vlna.

V každém případě je důležité, aby bitcoin setrvával nad cenovým pásmem 20 000 - 19 000 USD. Čím níž, tím nepřekvapivě hůř. Samozřejmě případné pokoření dosavadního tržního minima z 18. června by byl obrovský problém. Přesněji řečeno by nás čekal pád do pásma 16 000 - 14 000 USD. Tam jsme nebyli hodně dlouho.

Závěrem

Bitcoin má nyní hodně unavený vývoj, ale to z technického hlediska není až takový háček. Tržní psychologie je nyní holt dost špatná, všichni se bojí nakupovat. Jakmile ale trh získá nějaké sebevědomí, můžeme se třeba na těch 30 000 USD dostat. Leč to chce prvně nějaký slušný impulsní pohyb. Ten nám pořád chybí.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininjaPOZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.