22.07.22 Analýza BTC/USD – Bitcoin pořád bojuje, risk on stále platí

22.07.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) je zase pod rostoucím tlakem, ale jinak pořád bojuje. Pro nás je nanejvýš klíčové, aby trh udržel hladiny kolem 22 000 USD. A ke konci týdne je zásadní, aby bylo close nad 200týdenním klouzavým průměrem. Zkrátka to chce úspěšný boj na vícero frontách.

Článek byl přepublikován z: www.kryptomagazin.cz, autor Ing. Jaroslav Jarolím

Aktuální situace na 1D a 1W BTC/USD

Bitcoin dosáhl akorát první mety v podobě Fibonacciho hladiny 23,6 %. Jak jsem říkal na včerejším streamu, má logiku otestovat alespoň těch 38,6 %. Což nám zrovna vychází na ceně 29 400 USD. Čili u naši klíčové rezistence, která je jako by kamenem hodil.

Středeční svíce zavřela v nelichotivé podobě. Já bych řekl, že je to Doji. Zkrátka jde o medvědí svíci s dlouhým horním knotem a dost vysokými objemy. A to nám říká, že poptávková strana v tento den jednoznačně prohrála. Ale to je v pohodě, protože se bitcoin může opřít o několik supportů.

Bitcoin pár týdnů konstruoval slušné dno, které nyní funguje jako opěra pro budoucí růst. To dokládá i objemový profil, dle kterého se v rozmezí 22 000 - 19 000 USD vytvořil velký cluster. A ten cluster nyní funguje jako jeden velký support. Všimněte si reakci kurzu, když došlo k návratu do blízkosti 22 000 USD. Okamžitá reakce a čtvrteční svíce zavřela do podoby Pin baru.

Bitcoin jednoznačně bojuje. Mimoto máme na své straně pásmo, které se rozprostírá kolem 23 000 USD. Já bych řekl, že je z toho nyní spíše support. Navíc jsme nad 50denním klouzavým průměrem. A víte, jak dlouho jsme pod tímto klouzákem byli? Od začátku dubna. Tedy skoro čtyři měsíce.

Co se týká RSI, ještě se indikátor ani nedostal k 70 bodům. Během bearmarket rally je časté, že ukončení je avizováno divergencemi právě na tomto indikátoru. Často ale stačí, aby se hodnoty dostaly nad 70 bodů a pak je konec. Trh se překoupí a další nakupující nejsou.

Týdenní graf BTC jsem přidal hlavně kvůli tomu 200týdennímu klouzavému průměru. Jak sami vidíte, je to hodně těsné. A pro dobro růstu je nejlepší, aby bylo týdenní close znatelně nad klouzavým průměrem. Nikoliv v těsné blízkosti. Jestli však týdenní svíce nakonec zavře v negativní podobě. S dlouhým horním knotem a close pod klouzákem, je asi konec. Respektive nás asi čeká hlubší otestování té struktury na dně.

Závěrem

Na streamu jsem upozorňoval, že bitcoin je zrovna na rozcestí. Buď budeme ještě po zbytek léta růst, nebo nás naopak brzy zase čeká otočka dolů. Ovšem akciový trh je nyní silný, protože reporty hospodářských výsledků jsou řekněme slušné. V kontextu s dobou slušné. A pokud zůstane akciový trh silný, měl by být i bitcoin silný.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.