23.02.22 Technická analýza BTC/USD – trhy začínají panikařit, ustojí to bitcoin?

23.02.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se tedy přece jenom v blízkosti 37 000 USD zastavil. Je zde viditelná snaha o obranu a mírně se kurz i odrazil. Z pohledu těch nižších časových rámců se proto dá říct, že se trh snaží o vyšší tržní dno vzhledem k tržnímu dnu z 24. ledna.

Článek byl publikován zde: 23.02.2022


Nicméně zdůrazňuji, že vyšší časové rámce, hlavně ten měsíční, vážně nevypadají dobře. Bylo by proto pro mne dost překvapivé, když by bitcoin kolem 37 000 USD vytvořil vyšší tržní minimum. Leč nelze to samozřejmě úplně vyloučit - nemáme křišťálovou kouli.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Na 4H grafu si pouze ukážeme samotnou konsolidaci kolem 37 000 USD. Chvíli byla možnost, že bitcoin o úroveň přijde, což by nás asi rychle dovedlo do těsné blízkosti 30 000 USD. Ten prostor pro pád tu je, takže jsme se mohli dynamicky dostat až k low z ledna. Jedná se tedy pouze o krátké přerušení?

Skutečně bych se především držel toho, co vidíme na denním a především týdenním grafu. Tím neříkám, že máme kurzový vývoj na intradenních časových rámcích ignorovat, ale je třeba správně přiřazovat váhu.

Výnos na 2letých federálních dluhopisech
Výnos na 2letých federálních dluhopisech

Pro zajímavost přikládám graf výnosu 2letých federálních dluhopisů. Dnes se ten trh úplně utrhl ze řetězu a úroky na těchto cenných papírech vzrostly o více jak 40 %. Pak se to zase víceméně vrátilo na denní open. Z toho je znát, že se něco velmi špatného za oponou odehrává a proto je rozumné být v této době trpělivý a dosti opatrný.

Mne osobně dnes ráno tento graf dost vyděsil, protože to znamená naprosté výprodeje federálních dluhopisů s krátkodobými splatnostmi. A pokud se investoři snaží urychleně těchto papírů zbavovat, je to známka paniky. Prvně jdou dluhopisy, pak to začíná na akciovém trhu - to samé platí pro bitcoin.

Závěrem

Nechci jakkoliv strašit, ale mne osobně přijde, že trhy balancují nad propastí. Mám obavu především z toho, že nás bitcoin hodně nepříjemně překvapí a prorazí i tu masivní supportní konfluenci kolem 30 000 USD. Čili by došlo k něčemu, co vůbec nikdo prakticky nečekal. Psychologie trhu se ovšem hodně špatně odhaduje, takže se budeme zatím držet techniky trhu.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím


POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!