23.03.22 Analýza BTC/USD – mění se tržní struktura?

23.03.2022
zdroj: pixabay.com
zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) více jak 24 hodin konsoliduje S/R level 42 000 USD, což nám logicky dává naději, že se brzy dočkáme nového pokusu o průlom horní strany sledovaného trianglu. Pokud bitcoin zpevní svou pozici na aktuální úrovni, vůbec bych nevylučoval možnost, že kurz doslova neulítne nahoru. Tržní dno se konstruuje poměrně dlouho (pokud to je tržní dno) a mimo jiné akciový trh už má svůj odraz za sebou. Přidá se i bitcoin?

Článek byl publikován zde: 23.03.2022


Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak jsem říkal, bitcoin konsoliduje na S/R levelu 42 000 USD. Nicméně si všimněte hned té druhé svíce nad hladinou, která má podobu Doji. Na podobná zamítnutí jsme zvyklí až v blízkosti horní hrany trojúhelníka, čili na 45 500 USD. Proč se vytvořila taková svíce v mnohem nižších úrovních? Máme to brát vážně? U té svíce jsou docela velké objemy, takže bych ji určitě neignoroval.

Jestli kurz nepůjde k horní hraně zakresleného patternu, máme tu "díru" v myšlence, že se jedná o rostoucí variantu. Mnohokrát jsem vysvětloval, proč si myslím, že se jedná o rostoucí triangl, takže se k tomu nechci vracet.

Když ale vezmeme v potaz čerstvé price action, mnohem více se grafický útvar před námi podoba symetrické variantě. Respektive za předpokladu, že kurz ukončil svůj postup na sever. Když ty jednotlivé vrcholy pak spojíte, máme symetrický trojúhelník.

Původní myšlenka byla chybná? Možná. Zatím nemáme jistotu. Je potřeba chápat, že trh se neustále vyvíjí. Co platilo ještě včera, dnes už platit nemusí. S tím je nutné se zkrátka smířit.

Závěrem

Jestli bitcoin dokáže pokračovat v cenové expanzi alespoň k 45 500 USD, je evidentní, co máme před sebou za strukturu. Jestli však ze současné pozice dojde k otočce dolů, možná před sebou skutečně máme symetrickou variantu. A když je symetrická, logicky je pravděpodobnější, že přijde poslední "leg" směrem dolů.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím