24.02.22 Technická analýza BTC/USD – na prahu paniky

24.02.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se již blíží k úrovním, kde v lednu nastal odraz, jež kurz dostal až nad S/R level 42 000 USD. Čili zatím nedochází k žádným vyloženě panickým výprodejům, ale dovolil bych si tvrdit, že jsme na hranici paniky. Ze zjevných důvodů jde ruský trh volným pádem ke dnu, americký trh též akceleruje pokles.

Článek byl publikován zde: 24.02.2022


Určitě nechci jakkoliv strašit, ale mám obavu, aby nedošlo k podobné situaci jako v březnu 2020. Pokud by se něco obdobného zopakovalo, znamenalo by to pro bitcoin pád klidně až k 19 000 USD. Možná níž, a to jedním vrzem. Psychologie trhu se hrozně těžko odhaduje.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin tedy definitivně prolomil S/R level 37 000 USD. Kurz následně pozitivně reagoval na point of control objemového profilu. Což je samozřejmě dobrá zpráva, protože víme, že tam jsou pořád nakupující. Respektive jsou v blízkosti 30 000 USD, a čím níž cena půjde, tím víc by jich tam mělo být.

Čili se pořád nic nemění a předpokládáme, že těch zhruba 30 000 USD otestujeme. Jak jsem mnohokrát upozorňoval, je zde masivní supportní konfluence. Proto by za "normálních" okolností mělo dojít k odrazu. Respektive by měli být nakupující schopni cenu zde udržet.

Nikdo ovšem nevidíme do budoucnosti. Konkrétně nevíme, jak se geopolitická situace může ještě vyostřit. A hlavně netušíme, jaká bude psychologická odezva. Pokud vznikne nějaká šílená panika, jako tomu bylo v březnu 2020, i masivní konfluence může lehce padnout.

Ruská Sberbank dnes klesla o zhruba 50 % (polovina propadu byla během půl hodiny vykoupena), díky čemuž bylo P/E pod 1 bod. Podobná panika může nastat i na ostatních trzích.

Závěrem

Uvidíme, jak se to dnes vyvrbí. Možná se k těm 30 000 USD dostaneme už dnes, protože pre-market amerického akciového trhu moc dobře nevypadá.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím

Přihlaste se k odběru finančních novinek zdarma