24.03.22 Analýza altcoin index – mají altcoiny tržní dno za sebou?

24.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Altcoin index je vhodným teploměrem pro altcoinový trh. Proto se dnes na něj podíváme, abychom měli dostatečný přehled. Určitě jste si všimli, že altcoiny využívají stávající situace mnohem lépe než bitcoin. Některé více, jiné méně.

Článek byl publikován zde: 24.03.2022


Aktuální situace na 1D altcoin index

Takže altcoin index má tržní dno v těsné blízkosti S/R levelu 2 600 bodů. Pouze těsně došlo k překonání dřívějšího minima z 24. ledna. Ale vyloženě nedošlo k otestování tržního dna z minulého roku. Bylo to ovšem dost těsné. Trh vlastně nemá ani jedno denní close pod S/R levelem 3 050 bodů. Sice jsme zaznamenali pár průlomů, ale nakonec se ještě v tentýž den podařil návrat ceny nad support.

Defacto pár týdnů kurz na supportu konsolidoval. To se změnilo zhruba v polovině března, trh nabral setrvačnost tím správným směrem. Takže kurz cca deset dní v kuse roste, což dělá zhodnocení asi 20 %. Momentálně je kurz na S/R Levelu 3 600 bodů.

Definitivní průlom není tedy zatím jistý, ale trh k tomu má skutečně blízko. Pro potvrzení možná stačí překonání 100denního klouzavého průměru, který je přímo před kurzem. Zatím vše vypadá docela kladně. Jakmile býci překonají vrchol z 8. února, růstová vlna bude nejspíš pár týdnů trvat.

Leč nevím, jak mám interpretovat ten objemový vývoj. Respektive jsou pořád stejné, i když kurz expanduje. Když se ovšem podíváme na kurzový vývoj z konce července minulého roku, i tehdy byly objemy zpočátku pořád nízké. Až trochu později začaly stoupat s kurzem. Je to pravděpodobně dáno burzovní psychologií. Chvílí trvá, než zbytek trhu získá zpět své sebevědomí, což se projeví i v růstu objemů.

Indikátory

Indikátor RSI se vyšplhal na téměř na 65 bodů. To je vůbec nejvyšší hodnota, kam se altcoin index od počátku listopadu dostal.

Závěrem

Altcoin index se tváří, že by altcoiny vážně chtěly nahoru. Respektive jsou připraveny, když bitcoin dovolí. I mne při pohledu na jednotlivé altcoiny přijde, že mají za sebou dno. Nicméně pořád visí ve vzduchu možnost, že bitcoin nás tím posledním dropem překvapí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazín)