25.04.22 Analýza BTC/USD – medvědi mohou zaplesat, býci pláčou

25.04.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) nám poskytl nový signál, který rozhodně nepotěší býky, kteří doufali v průraz 42 000 USD. Máme totiž v grafu zřetelné zamítnutí, což je pro nás relevantní signál. Jak jsem říkal v nedělní video analýze, máme na týdenním grafu dokončený pullback, což bychom určitě měli brát jako velmi podstatné.

Článek byl publikován zde: 25.04.2022


Mimochodem možná jsem to včera až tolik nezdůraznil, ale na dolarovém indexu se takřka schyluje k historickému okamžiku, ke kterému dochází jednou za pár let. To otestování horní hrany trianglu totiž může na finančním trhu spustit rally nebo naopak začít totální paniku. Tím chci říct, že je rozumné dolarový index bedlivě sledovat.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

My víme, že víkendy jsou většinou bez dynamiky. Typickým příkladem je právě poslední sobota a neděle, kdy byl cenový vývoj téměř vodorovná čára. Leč pondělky jsou na oplátku většinou hodně dynamické. Což se potvrzuje i nyní.

Bitcoin zřetelně reaguje na to týdenní close, které je dosti bearish. Máme před sebou dokončený pullback, který je viditelný na týdenním grafu - předtím jsme měli pullbacky pouze na nižších rámcích. Čili došlo k zamítnutí na S/R levelu 42 000 USD a 50týdením klouzavém průměru. Svíce jako taková má samozřejmě dost bídnou podobu. Dlouhý horní knot a close máme víceméně na stejném místě, kde trh týden otevřel.

Bitcoin je proto vskutku blízko od otestování spodní hranice toho kanálu, kde je zároveň S/R level 37 000 USD a 100týdenní klouzavý průměr. Je zde tedy konfluence. A my budeme rádi, když na této konfluenci dojde k jakémukoliv výsledku. Respektive, já se nijak netajím tím, že bych byl raději rovnou pro průlom směrem dolů.

Závěrem

Všimněte si, že objemy jsou pořád na naprostých minimech. Už poměrně dlouho, bez jakéhokoliv spiku. Proto jsme k většímu rozuzlení určitě čím dál blíže. Objemy jsou pro to velmi dobrým indikátorem.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.