26.04.22 Analýza BTC/USD – mohutná spekulace na pokles dolarového indexu

26.04.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) se zase zhoupl takřka na tom stejném místě jako před týdnem, čili v blízkosti point of control, který je dle objemového profilu zhruba na 39 000 USD. Kurz sice pokořil lokální low, ale pouze těsně. Proto jsme plně neotestovali tu spodní hranu kanálu a S/R level 37 000 USD a možná se toho snad ani nedočkáme.

Článek byl publikován zde: 26.04.2022


V každém případě jsem si všiml, že snad úplně všude koluje přiložený graf bitcoinu, který je proložen liniovým kurzovým vývoje dolarového indexu. Graf v každém automaticky evokuje, že dotyk s rezistencí v podobě té diagonály automaticky znamená, že se schyluje k dalšímu bull runu.

Zdroj: cointelegraph
Zdroj: cointelegraph

Tím chci říct, že tržní účastníci na to určitě ve velkém spekulují. Respektive, že se kurz DXY na tom místě vážně odrazí, což bude spouštěčem pro masivní rostoucí vlnu jako v roce 2020. Že se zatím jedná čistě jenom o očekávání, dokládá fakt, že DXY pořád stoupá. Čili realita pak může být jiná. Já bych se totiž vůbec nedivil scénáři vývoje, ve kterém by kurz DXY prorazil nahoru. Tedy podobný průběh jako v roce 2014. Mimochodem, úplně stejné očekávání je samozřejmě i na akciích, které během včerejška na poslední chvíli zezelenaly.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin se tedy včera vcelku pěkně odrazil, téměř na tom stejném místě jako před týdnem. S tím rozdílem, že tentokrát byl kurz o něco blíže řečeným supportům - spodní hrana kanálu, S/R level 37 000 USD. Samozřejmě na týdenním je ještě 100týdenní klouzavý průměr. A dokonce na měsíčním je 20měsíční klouzavý průměr už na 40 000 USD. Zrovna ten 20měsíční klouzavý průměr vždy hrál roli velesupportu.

Je proto zjevné, že i v souvislosti s dolarovým indexem podstatná část trhu spekuluje, že tyto supporty prodejní tlak ustojí. Bitcoin každopádně nyní útočí zase na ty stejné rezistence, kde před několika dny selhal při postupu směrem nahoru. Tedy 20denní, 50denní a 100denní klouzavý průměr. Plus S/R level 42 000 USD a nesmíme zapomínat i na 20týdenní klouzavý průměr. Ty pomyslné kleště kurz čím dál více svírají.

Závěrem

Určitě sledujte velmi bedlivě vývoj na dolarovém indexu, protože stačí 0,5% růst kurzu a máme dotyk s tou diagonálou. Já se na zmíněný dotyk dost dlouho těším a samotná reakce bude pro mne nanejvýš důležitá. Nedočkavci na to holt kašlou, což je určitě risk, který se nemusí vyplatit. Respektive si myslím, že alespoň na týdenní close je fajn si počkat. Nebo obecně na nějaké signály na těch vyšších časových rámcích.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.