27.04.22 Analýza BTC/USD – další past na býky sklapla?

27.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) zcela smazal pondělní zisky, které v mnohých jistě vzbudily nemalou naději, že bychom se nahoru stejně mohli vyškrábat. Já jsem k tomu byl opravdu dost skeptický, protože těch rezistencí je kolem 42 000 USD fakt dost a již dříve nám trh ukázal, že má s nimi hodně velký problém.

Článek byl publikován zde: 27.04.2022


To neznamená, že bitcoin nemůže i nadále pokračovat v rámci toho rostoucího kanálu. Ono to jde ale těžko, když na dolarovém indexu probíhá masivní rally. Proto jsem říkal, že je docela předčasné do trhů slepě skákat jenom proto, že je kurz DXY blízko té diagonály. Klidně ji kurz totiž může prolomit a co potom? Lepší je si počkat na nějakou "fuck up" svící, alespoň na týdenním. Jsem toho názoru, že je mnohem lepší si jednoduše počkat.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo tedy řečeno, bitcoin úplně ztratil všechny zisky, které získal v pondělí. Dokonce je včerejší ztráta o něco vyšší, než byl původně zisk. Čili úterní svíce je plně červená a zcela zakrývá tu pondělní. Nepřekvapivě se kurz zastavil na S/R levelu 37 000 USD, kde je zároveň spodní hrana toho kanálu.

V podstatě se nyní rozhoduje o tom, kam se trh vydá. Mnozí logicky budou spekulovat, že to ty aktuální supporty vydrží a bitcoin zůstane uvnitř kanálu. Respektive, že kurz se bude nadále vyvíjet v jeho vymezených hranicích. Vzhledem k tomu, že horní hranice kanálu sahá až k S/R levelu 52 500 USD, nemálo spekulantů dlouhé pozice lákají.

Závěrem

Aby však bitcoin skutečně mohl postupovat vpřed, musí se zastavit dolarový index. Momentálně se kurz indexu dotýká s tou rezistenční diagonálou, takže bychom snad už tento týden měli znát výsledek. V tomto případě je nejrelevantnější týdenní close. Končí nám ale duben, takže máme ten luxus, že se dočkáme i měsíčního close. A jestli v této podobě DXY zavře, je to nejvíce bullish svíce za posledních několik let.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.