27.06.22 Analýza BTC/USD – První „normální“ týdenní close

27.06.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) po relativně dlouhé době zavřel týdenní svíci, která má relativně "normální" podobu. Jednak není červená a jednak nemá medvědí povahu. Popsanou kombinaci v grafu nemáme od začátku dubna. Což je hodně dlouhá doba. Znamená to, že se nám na trhu krátkodobě/střednědobě mění prostředí?

Článek byl publikován zde: 27.06.2022


Z toho psychologického hlediska snad už ano. Burzovní psychologie je dosti vrtkavá a může se během velmi krátké doby otočit. Celý finanční trh dostal za více jak půl roku strašlivý výprask. A proto trvá, než nakupující strana dostane odvahu do trhu zase vstupovat. A pak je to jako lusknutím prstu, najednou se v grafu objeví několik impulsních svící. Do toho se chytí dosud váhaví drobní obchodníci a investoři.

Tím se dostanou do pasti, po které opětovně následuje pokračování v medvědím trendu. Bearmarket rally je totiž pouze pohyb do proti trendu. Nikoliv změna trendu. Jestli se bearmarket rally skutečně dočkáme, může kurzová expanze budit dojem, že medvědí trh je u konce. Ale vězte, že tomu tak nebude.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Takže na trhu se nám od začátku dubna vůbec poprvé vytvořila svíce, která splňuje dva atributy - je zelená a bez medvědí povahy. Což by mohl být klidně takový nenápadný signál, že ten klesající maratón je u konce. Alespoň na omezenou dobu. Předešlých 11 týdenních svící mělo buď hroznou podobu, nebo byly jednoduše červené. I když je proto podoba čerstvě zavřené svíce vlastně neutrální, může se jednat o jiskřičku, která zažehne něco mnohem většího.

A skutečně se dá podoba té svíce v kontextu mnoha týdnů interpretovat tak, že prodávající již nemají sílu. Nelze ovšem vyloučit pár věcí. Bitcoin může klidně celé léto pouze stranově konsolidovat. Bez jakékoliv větší volatility. Zkrátka taková typická okurková sezóna, která je právě jednou z možností scénáře. Ale osobně doufám, že k ní nedojde.

Pak je ještě možnost, že v následujících dnech kurz BTC agresivně zarotuje směrem dolů. V uvedeném scénáři se následně rozhodne, jestli dosavadní tržní lokální dno z 18. června vydrží. Případný retest s druhým úspěšným odrazem může pomoct ve zvýšeném sebevědomí. Což znamená růst nákupního tlaku a tudíž růst ceny. Leč potenciální průlom červnového low by pro bitcoin asi znamenal pokles k cenovým úrovním kolem 14 000 USD.

To je již slušná hloubka. Potom by byl pro bitcoin velký úspěch dostat se zpátky nad 20 000 USD. To se mi ale pořád zdá jako vskutku málo pravděpodobné. Nejsem úplně s to s variantou, kdy snadno prolomíme 300týdenní klouzavý průměr.

Indikátory

Současné hodnoty týdenního RSI jsou skoro 28 bodů. Dno je na cca 26 bodech. Tudíž je tu znát jakási snaha o změnu setrvačnosti. Indikátor MACD je pořád hodně bearish, ale na histogramu je pěkně mastná býčí divergence. A řekl bych, že je platná.

Závěrem

Mně se momentálně jeví jako nejvíce reálné dvě varianty. Ta první je, že udržíme nynější růstovou trajektorii. Ta druhá spočívá v rotaci kurzu směrem dolů a retestu červnového lokálního minima. Tam bych sledoval reakci kurzu, a pokud dojde k býčímu price action v podobě agresivního odrazu v doprovodu se solidními objemy, může to být vzpruha pro váhající býky.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.