28.03.22 Analýza BTC/USD – klíčový průraz, můžeme mu věřit?

29.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) má za sebou průraz z poměrně dlouho sledovaného rostoucího trianglu. Respektive se tím průlomem nakonec potvrdilo, že se jedná o rostoucí variantu, namísto symetrické varianty. Bohužel má samotný průlom své háčky, což si v sérii analýz v tomto týdnu dostatečně rozebereme. Dnes se každopádně budeme věnovat týdennímu grafu, kde máme úspěšné close.

Článek byl publikován zde: 28.03.2022


Aktuální situace na 1W BTC/USD

Ve včerejším streamu jsem hodnotil týdenní svíci jako býčí, minimálně byla naprosto stejná jako ta z nyní předminulého týdne. Víkendy jsou z drtivé většiny úplně klidné, bez větších pohybů. To platilo i pro tento, protože volatilita byla prakticky nulová. Nicméně v úplném závěru neděle přišel průraz, což bylo vskutku překvapivé price action. Osobně ani nemám rád tyhle průrazy, které jsou na poslední chvíli.

Díky tomu je týdenní svíce ryze impulsivní. Nemá téměř žádný horní knot. Svíce jako taková má logicky velmi býčí podobu. To bez debat. Bohužel na denním jde na první pohled vidět, že průraz nemá objemy - to ale budeme řešit až zítra.

Pro nás je v tuto chvíli ale podstatné, že týdenní close je nad 50týdenním a 20týdenním klouzavým průměrem. Uvedené skutečně považuji za významnou událost, o které jsem mnohokrát mluvil. Je to totiž důležitý býčí signál, který může bitcoin donést až do těsné blízkosti k all time high úrovním. Osobně jsem tedy hodně skeptický, že historické maximum pokoříme. Ale nevylučoval bych, že se nad 60 000 USD nevrátíme.

Jinak objemy jsou na týdenním průměrné. Je to tak víceméně na všech velkých burzách. Nižší objemy samy o sobě neznamenají, že je to býčí past. Mohou však implikovat, že růst dlouho nevydrží. Pokud se nakupuje s málem, nejspíš to málo brzy vysypou. Pokud jsou objemy velké, přirozeně je pak nemohou vysypat hned. To pak jistou dobu trvá.

Závěrem

Z pohledu těch posledních dvou zavřených svící je bitcoin jednoznačně býčí. Leč ty objemy to do značné míry kazí. Lze kvitovat průlom těch klouzavých průměrů. To může být do značné míry právě klíčové. Jejich ztráta na začátku letošního roku byla totiž vskutku negativní událostí. Otázkou je, jestli se nad nimi bitcoin dokáže i udržet.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)