28.06.22 Analýza BTC/USD – Prozatím klid před bouří?

28.06.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se prakticky nehne z místa a zase z toho začíná být solidní nuda. Což my logicky nechceme. Chceme sledovat dynamický průběh, alespoň z části léta. Okurková sezóna totiž automaticky neznamená, že po celou dobu zůstane trh bez dynamiky. Právě že většinou bývají léta z části pro bitcoin velmi dynamické.

Článek byl publikován zde: 28.06.2022

Burzovní psychologie je každopádně pořád stejná. Přesněji řečeno je z trhu znát, že nákupy probíhají velmi opatrným stylem. Vskutku neagresivním způsobem, takže ani cena nejde příliš nahoru. V tomto stavu je dle přiloženého indexu bitcoin již od první poloviny května. To znamená, že na trhu panuje špatná psychologie téměř dva měsíce.

Emoce chtějí čas. Poslední mohutnější propad nastal zhruba před dvěma týdny, takže jistou dobu trvá, než se spekulanti přestanou tolik bát. Když ale všichni uvidí, že cena nadále neklesá a bitcoin tedy konsoliduje současnou pozici, mohou se do trhu brzy přidat.

Pořád zkrátka pracujeme s tím, že bitcoin je nesmírně přeprodaný a aktuální burzovní psychologie postrádá jakoukoliv racionalitu. Není zkrátka důvod pro to, aby nemohl kurz krátkodobě/střednědobě expandovat. Bitcoin od listopadu klesl o zhruba 75 %. Aniž by došlo k nějakému solidnějšímu retracementu.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin se na denním grafu propadl z miniaturního rostoucího klínu, což je medvědí pattern. Jak ale pořád říkám, je třeba brát uvedené patterny s rezervou. Navíc sice došlo k průlomu dolů, ale je to celé bez dynamiky. Mimo jiné byl ten pattern vážně miniaturní.

Bitcoin momentálně musí prvně překonat tu lokální rezistenční diagonálu a posléze je tvrdším oříškem rezistenční pásmo okolo 23 000 USD. Jestli se býkům popsané podaří, je vysoká pravděpodobnost, že se ještě letos bitcoin podívá ceny blízké 31 000 USD. Když však trh nebude schopen prorazit ani nejbližší rezistence, hrozí další skluzavka dolů.

Všimněte si určitě jedné zásadní věci. Přestože se kurz BTC nikam zvlášť neposunul, denní objemy zůstávají vskutku nadstandardní. Jsou stále znatelně vyšší, než jsme byli doposud zvyklí. Čili se v blízkosti 19 000 USD hodně nakupuje/prodává. Ale s cenou to příliš nehne. Akumuluje se? Distribuuje? Vzhledem k těm svíčkovým formacím se spíše přikláním k akumulaci krátkodobých/střednědobých pozic.

Závěrem

Jestli zase začneme klesat, technicky dává smysl otestovat lokální tržní minimum na 17 622 USD. Když nakupující tržní low zase vykoupí, možná se z toho stane tolik potřebný signál, který změní i náladu na trhu. Čím dřív ale půjde kurz nahoru, tím přirozeně lépe. V opačném případě se můžeme těšit na ceny v rozmezí 16 000 - 12 000 USD.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.