29.03.22 Analýza BTC/USD – špatné vykročení do nového týdne?

29.03.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) pěkně prorazil ze sledovaného trianglu. Řešili jsme to na týdenním grafu, nyní se analýza zakládá na denním časovém rámci. Čili vidíme větší detaily, které jsou pro nás důležité. Týdenní graf vypadá skutečně bullish. Jak jsou na tom ale nižší časové rámce?

Článek byl publikován zde: 29.03.2022


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Abychom si to nějak rozumně shrnuli, trh cca 48 hodin konsolidoval u horní hrany sledovaného trojúhelníka. Prvotní reakce byla prakticky totožná jako z 2. března a 10. února. To ale neznamená, že snaha skončí stejně. Musí brát v potaz kontext, který počítá právě s tím obratovým patternem.

Bitcoin nahoru zkrátka chtěl, což se povedlo. Musím kvitovat i to, že nedělní průrazová svíce má impulsní podobu. Což hraje do karet všem býkům, neboť to zvyšuje důvěru v čerstvé price action. Jak už jsem ale včera zmiňoval, objemy nedělní svíce nemá. Což je způsobené logicky tím, že k průlomu došlo zcela na poslední chvíli. Proto je ten průraz s velkým vykřičníkem.

Bitcoin má ale i tak několik dílčích úspěchů za sebou. Co se týče velmi čerstvého cenového průběhu, nad S/R levelem 47 000 USD se postup viditelně zastavil. Prakticky téměř na dolar došlo k zamítavé reakci při dotyku s 200denním klouzavým průměrem. Pondělní svíce zavřela v podobě Shooting star, což logicky není úplně nejlepší vykročení do nového týdne.

Tohle je jenom jeden z mnoha příkladů, kdy vám trh nabízí celou řadu signálů, které jdou proti sobě. Obecně vzato je střednědobý kontext bullish, i díky mnoha kladným signálům. Nicméně se objevují i signály, které mohou avizovat zase otočku.

Indikátory

Denní RSI nabírá hodně na síle. Právě atakuje hraničních 70 bodů. Když se povede průraz do překoupených hodnot, je to určitě kladný signál.

Závěrem

Závěr minulého týdne byl hodně býčí, ale vykročení do nového týdne úplně pěkně neskončilo. Nevyvozoval bych z toho ale zatím žádné velké negativní důsledky. Bitcoin poměrně dlouhou dobu konsolidoval na tržním dně a s čerstvým průlomem je více nepravděpodobné, že by se měl kurz najednou otočit zase dolů. Navíc akciový trh vypadá též dost silně.

Nevylučoval bych však retest horní hrany toho obratového patternu. Naopak bych něco takového vlastně vítal. Čili ta zamítavá pondělní svíce nemusí znamenat otočku v tom smyslu, že jdeme na 30 000 USD. Pouze může dojít ke korektivnímu pohybu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazín)