29.06.22 Analýza BTC/USD – Pomalu dolů, ale bez volume

29.06.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) pokračuje ve velmi pomalém poklesu, který nás dovedl zpátky do těsné blízkosti S/R levelu 19 000 USD. Dokonce jsme dnes ráno padli pod 20 000 USD, což je samo o sobě psychologickou hladinou. V každém případě se nám kolem 21 000 USD konstruuje jedna větší tržní rovnováha. Čili následný průlom nahoru nebo dolů, bude mít klíčový vliv na budoucí kurzový průběh. Vlastně se nyní rozhoduje o tom, jestli pokračujeme ve volném pádu, nebo si dáme na jistý čas oddych.

Článek byl publikován zde: 29.06.2022

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin vyloženě rotuje zpátky dolů, díky čemuž v grafu začíná vytvářet konkávní strukturu (obrácené U), která má počátek na tržním low z 18. června. Podobné price action je vcelku časté a čím déle trvá, tím je větší pravděpodobnost, že červnové tržní minimum otestujeme.

Přestože ale kurz klesá, objemy nejsou za předchozí dny příliš velké. Pokles je vskutku střídmý, což odpovídá právě řečeným objemům. Je proto dobré myslet na to, že bitcoin je nad supportním pásmem, které se rozprostírá v rozmezí 20 000 - 17 500 USD.

Čili prodejci to nemají úplně jednoduché. Respektive budou muset vyvinout velkou sílu, aby se jim podařilo kurz BTC protlačit dolů. Dále si všimněte, že bitcoin testuje zeshora neckline toho potenciálního inverzního H&S (hlava a ramena). To též může zafungovat jako support.

Indikátory

Na indikátoru RSI se hodnoty blíží k hraničním 30 bodům. Jestli jsme na začátku možného bearmarket rally, zde by měl proto nastat odraz. Respektive v rámci rally není zvykem, aby 4H RSI šlo pod 30 bodů.

Závěrem

Zase se dostáváme do situace, kdy si člověk začíná přát, ať se něco začne konečně dít. Ať jde o jakýkoliv pohyb. Popsané smyšlení je za současné chvíle naprosto normální a vlastně to lze brát jako jeden ze signálů, že se větší pohyb blíží. Právě ve chvíli, kdy se to méně a méně čeká.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.