30.03.22 Analýza BTC/USD – trh je silný, ale hlubší korekce je možná

30.03.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se po průrazu ze sledovaného trianglu nijak moc nepohnul. Respektive dochází ke konsolidaci S/R levelu 47 000 USD. Čili price action z posledních cca 48 hodin je ryze korektivní. Nelze ovšem vyloučit možnost, že nedojde k throwbacku na horní hranu trianglu. Podobný vývoj by měl samozřejmě technicky logiku.

Článek byl publikován zde: 30.03.2022


Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak bylo tedy řečeno, bitcoin konsoliduje S/R level 47 000 USD. Do grafu jsem zaznačil krátký lokální trend. V něm již k několika podobným korekcím došlo. Většinou netrvaly déle jak 72 hodin. Tím chci říct, že každou chvílí může přijít další impuls směrem nahoru. Trh ví, že má oporu v podobě těch 47 000 USD, takže do toho stačí jenom šťouchnout.

Jinak bitcoin se v rámci toho krátkého trendu celkově zhodnotil asi o 28 %. Jestli jste vzali kolem těch 37 000 USD dlouhou pozici, máte nyní asi radost. Býci jsou nyní ve velmi výhodné pozici, neboť mají za zády spoustu opor. Včetně jednotlivých klouzavých průměrů a cenových úrovní. Navíc bych si dovolil tvrdit, že konfluence kolem 47 000 USD se začíná též stavět na stranu nakupujících.

Indikátory

Z pohledu 4H RSI byl bitcoin nemálo přepálený. Vrchol je na 85 bodech, takže hodnoty indikátoru dokonce překročily tu zaznačenou oblast, kde s železnou pravidelností dochází ke korekcím. Momentálně jsou hodnoty indikátoru 65 bodů. Čili se trh dostatečně pročistil na to, aby pokračoval v cenové expanzi.

Závěrem

Připomínám ovšem, že korekce se může prohloubit k řečené horní hraně trianglu. Zatím se zdá, že aktuální cenový support drží, ale úplně bych se na něj nespoléhal. Prozatím ovšem nelze konstatovat nic jiného, než že je bitcoin silný. Včera jsem sice upozorňoval na jistá negativa, ale kontext je určitě býčí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)