30.06.22 Analýza BTC/USD – Pokles akceleruje

30.06.2022
Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se v noci propadl pod 20 000 USD a tentokrát docela přesvědčivě. Čili nedošlo jen ke krátkému a mělkému ponoru kurzu pod řečenou cenovou hladinu. Spíše to skutečně vypadá, že bitcoin brzy otestuje červnové minimum.

Článek byl publikován zde: 30.06.2022


To ale znamená, že měsíční, kvartální a pololetní svíce zavře v dost děsivé podobě. Respektive bez jakéhokoliv pokusu o retrace. Ale vůbec netuším, jak může trh na uvedená close reagovat. Jestli to bude hned, nebo si počkáme třeba několik týdnů. Vůbec netuším, co od toho očekávat.

Každopádně, dnes je textová analýza skutečně jenom stručná a rozebereme si pouze hodinový graf.

Aktuální situace na 1H BTC/USD

Takže bitcoin se pár dní pomaličku soukal od cca 22 000 USD k 20 000 USD. Samotný pokles neměl žádné velké objemy, dynamiku a jednoduše řečeno to působilo spíše korektivně. Leč s pokračujícím poklesem se zvyšovala pravděpodobnost, že kurz v rotaci bude pokračovat a vytvoří se nám v grafu konkávní struktura. Zkrátka obyčejný oblouk, nebo chcete-li obrácené písmeno U.

A dnes v noci se kurz BTC ponořil hlouběji pod 20 000 USD. Tím pádem jsme ztratili lokální S/R level, který je právě kolem zmíněné ceny. Po omezený čas šlo sledovat, že se býkům daří level bránit. Pak přišel pokus o odraz, kterým ovšem moc dlouho nevydržel. Velmi rychle došlo ke sražení ceny zpátky a následnému průlomu dolů.

Samotný průlom má zvýšené objemy a ta červená svíce je impulsní. A jak sami vidíte, další S/R level nás čeká až kolem 17 800 USD. Do té doby se kurz BTC asi jen tak nezastaví. A jestli červnové low padne, může začít další skluzavka dolů. Leč tentokrát byla ta konsolidace ještě kratší než na přelomu května/června. Proto neočekávám drop o 45 % z lokálního vrcholu jako posledně. Ale nějakých 25 % k 16 000 USD to jedním vrzem může zvládnout.

Závěrem

Bitcoin má poslední šanci na tom červnovém low. Jinak se můžeme rozloučit s retracementem po 27 000 - 31 000 USD. Navíc je nyní vlastně jisté, že měsíční, kvartální a pololetní svíce zavře v dosti hrozivé podobě.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.