Akcie, dluhopisy, kryptoměny a nemovitosti: Celý domeček z karet se hroutí

24.06.2022

By Mike Adams:Hodnota všeho, co lidé vlastní, se zhroutí, zatímco cena téměř všeho, co lidé kupují, se zdvojnásobí nebo ztrojnásobí.

Článek byl publikován zde: 15.06.2022


Fed dnes zvýšil úrokové sazby o 0,75 % (75 bazických bodů), čímž splnil svůj slib, že se pokusí zvrátit nekontrolovatelnou inflaci, kterou způsobil především tiskem bilionů dolarů a zaplavením trhů levnými nebo téměř bezplatnými prostředky (například nulovými úrokovými sazbami).

Od této chvíle se americká realitní bublina nachází v procesu katastrofálního kolapsu. Akciový trh se hroutí a kryptosvět naprosto exploduje. "Kryptoapokalypsa je tady," píše Michael Snyder z knihy Konec amerického snu:

V posledních sedmi měsících jsme byli svědky kolapsu kryptoměn, který je tak epický, že je opravdu těžké ho vyjádřit slovy... přibližně dvě třetiny hodnoty všech kryptoměn již byly vymazány. Někteří tomu říkají "krach", ale pravda je taková, že se jedná o plnohodnotný "kolaps", před kterým mnozí tak dlouho varovali. Mnoho investorů do kryptoměn je nyní hluboko v červených číslech a vyhlídky na další měsíce jsou velmi neradostné.

Mezitím průměrné akciové portfolio jen letos kleslo o 31 % a zbývající pokles nyní vypadá jako hluboká, zlověstná propast finanční devastace, která vcucne naprostou většinu Američanů do finanční bídy.

Zatímco majetek všech prudce klesá, ceny věcí, které si potřebují koupit, neustále rostou.

Hodnota všeho, co lidé vlastní, se zhroutí, zatímco cena téměř všeho, co lidé kupují, se zdvojnásobí nebo ztrojnásobí.

Realitní bublina se však nyní zhroutí, což může přinést určitou úlevu těm, kteří si chtějí pronajmout nebo koupit nové bydlení. Ale pro desítky milionů lidí, kteří jsou již vázáni v hypotékách a nájemních smlouvách s bublinovými cenami, nebude snadné odvrátit bolest z příliš vysokých plateb.

Pravdou je, že většina aktiv je Ponziho schématem již mnoho let nebo dokonce desetiletí. Akciový trh nefunguje na základě fiskální reality od 80. let 20. století a dolar ve fiat měně žije v říši iluzí od roku 1971, kdy ho Nixon vyřadil ze zlatého standardu.

Exploze cen nemovitostních aktiv byla jen výrazem nízkých úrokových sazeb a levných peněz, zatímco krypto vesmír byl velkolepým sociálním experimentem, který sloužil především jako "dot com bublina" nové generace, kde nakonec dostala drahou (ale cennou) lekci ve svádění a falešném příslibu zdánlivého zbohatnutí bez práce. Příliš mnoho průkopníků kryptoměn si myslelo, že dokáží znovu vytvořit zákony ekonomie tím, že budou jednoduše tvrdit absurdní věci, které nejsou pravdivé, jako například "nepotřebujeme vnitřní hodnotu, náš token je podpořen algoritmem". To je krypto ekvivalent biologické fantazie, která tvrdí, že "muži mohou otěhotnět", což je důvod, proč krypto Ponziho schémata nazývám "finančním transgenderismem".

Víte, to, co teď všichni ve světě skutečně začínáme zažívat, je pořádná dávka reality.


Autor článku: Mike Adams

Překlad: Finanční ninja

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


Pokud se Vám tyto stránky líbí, můžete přispět skrze tlačítko níže

Nebo jako sponzor skrze PREMIUM sekci a mít tak přístup k placeným článkům


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.