Bidenova inflační tabulka! Růst cen domů o 69 %, potravin o 58 %, benzínu o 72 %, nafty o 154 %, bilance Fedu o 21 % (sazby hypoték o 83,3 %).

30.04.2022

By Confoundedinterest: Za vlády prezidenta Bidena je inflace nejvyšší za posledních 40 let.

Článek byl publikován zde: 21.04.2022


Za vlády prezidenta Bidena je inflace nejvyšší za posledních 40 let. Powell a Fed však stále nadměrně stimulují ekonomiku a Kongres přispívá k inflační katastrofě krátkozrakou politickou politikou a výdaji (zaplavuje ekonomiku stimulačními výdaji, které pomáhají zvyšovat ceny). Dokonce i demokratická senátorka USA Elizabeth Warrenová to chápe.

Zde je Bidenův inflační výsledkový žebříček v jednom grafu. V rámci Inflačního Joea vzrostly ceny potravin o 58 %, benzinu o 72 %, nafty o 154 % a zeleného energetického prvku lithia o 645 % (není divu, že výrobce elektromobilů Telsa zvyšuje ceny o 10 %). Federální rezervní systém samozřejmě pokračuje v rozšiřování své rozvahy, za vlády inflačního Joea o 50,3 %.

Růst cen nemovitostí se zvýšil o 69 % a úroková sazba 30letých hypoték vzrostla o 83,3 % a v současné době činí 5,28 %. Oranžová čára představuje průběh růstu.

Ano, ceny ještě více vzrostly po invazi Ruska na Ukrajinu 24. února 2022. Ale na většinu inflace bylo zaděláno již před ruskou invazí. Je mi líto, Jen Psakiová, ale nemáte pravdu v tom, že za inflaci může Putin.


Autor článku: Confoundedinterest
Překlad: Finanční ninja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.