Bitcoin se chystá překonat historická maxima rychleji, než si obchodníci myslí, říká analytik

07.04.2022

By Kytka (Kryptomagazin): Bitcoin by mohl překonat současné cenové maxima rychleji a dříve, než čekáte. Říká to analytik z DataDash.

Článek byl publikován zde: 06.04.2022


Bitcoin má brzy prolomit ATH

Že se dočkáme růstu na bitcoinu není predikce Kryptomagazínu, ale řekl to kryptoanalytik a hostitel DataDash Nicholas Merten. Udělal to na svém Youtube kanálu před zraky svých 514 tisíců sledujících. Může mít pravdu?

"Stane se to mnohem rychleji, než si zde lidé budou myslet," uvedl Merten s tím, že bitcoin bude moct znovu otestovat 65 000 $. Dále říká:

"Chce to jen trochu více bitcoinu, který se pohybuje s trhem, o něco sebevědomější cenové akce, než jaké jsme tu měli před pár měsíci v prvním čtvrtletí roku 2022, a dobrý katalyzátor pro pár institucionálních investorů k nákupu některých pozic, možná i maloobchodníci, a boom, začnete sledovat, jak se ceny opravdu rychle vrátí na 65 000 $..."

Nová maxima do konce roku

Analytik dále hovořil o určitém "kličkování" ceny hlavní kryptoměny. Bitcoin od roku 2021 dosáhl nové ATH hned několikrát, přičemž v meziobdobí docházelo ke korekcím a vlnkování. Hovoří o opakovaných korekcích a rally uprostřed cyklu.

"..A myslím, že tentokrát můžeme vidět, jak se bitcoin dostává zpět nahoru," říká. V rámci Mertenova bullish pohledu na Bitcoin bude moct "nastavit nová historická maxima, ale navíc z předchozího rozsahu rezistence vyšších maxim udělat nový support."

Merten předpokládá, že bitcoin překlopí úrovně kolem 65 000 dolarů z odporu na podporu. Následně pak využije tento support k tomu, aby do konce roku vystřelil na dříve nevídanou úroveň.

Zdroj: DataDash; TradingView
Zdroj: DataDash; TradingView

"To, co zde obecně vidíme, jak jsme měli nakresleno na grafu po nějakou dobu, je, že poté, co projdeme tímto květnovým rally, i kdybychom zde v polovině měsíce dostali mírný pullback, stále bychom pokračovali výše, dostali bychom se nahoru směrem k ceně bitcoinu kolem 75-90 tisíc dolarů, sestoupili bychom dolů a vytvořili bychom podporu a od srpna nebo září bychom opravdu začali charterovat do listopadu a prosince směrem nahoru k ceně kolem 150-200 tisíc dolarů."

Závěr

Do dlouhodobé predikce v oblasti price discovery se odvážil ve své analýze pustit Nicholas Merten před zraky svých stovek tisíc odběratelů i kryptosvěta. Zdá se, že není ani trochu bearish a doufá v jednoznačný růst do konce roku.


Autor článku: Kytka (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.