Bitcoin se prudce odrazil vzhůru, protože Rusko je údajně připraveno zahájit jednání s Ukrajinou

28.02.2022

By X-Trade Brokers (XTB): Trh s kryptoměnami zaznamenal oživení poté, co se nové sankce uvalené na Rusko ukázaly být méně přísné, než se očekávalo. Náladu na trhu podporují také spekulace o zahájení vyjednávacího procesu mezi Ruskem a Ukrajinou. On-chain metriky naznačují, že celkové zdraví BTC trhu se rychle zotavuje.

Článek byl publikován zde: 25.02.2022


Nárůst objemu na řetězci naznačuje, že shromáždění pomoci bude pravděpodobně pokračovat.

Masivní skoky v objemu na řetězci mohou naznačovat, že byl zahájen proces nákupů. Zdroj: Santiment

Odhadovaný pákový poměr na bitcoinu klesl z rekordního maxima 0,218 na 0,192, což naznačuje, že cena se může nadále pohybovat výše, alespoň z krátkodobého hlediska.

Nedávný propad o 12 % naznačuje, že trh je po bleskovém pádu méně přeprodán a že býci nyní mohou převzít kontrolu. Zdroj: CryptoQuant

Model 30denní tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV), který ukazuje průměrný zisk/ztrátu investorů, kteří nakoupili BTC za poslední měsíc, vzrostl z -6,8 % na -2,8 % za poslední tři dny, což je další býčí signál.

30denní MVRV se blíží nule, což může poukazovat na to, že mnozí obchodníci mohli nakoupit za nízké ceny a nyní z toho profitují. Zdroj: Santiment

I investiční produkty digitálních aktiv zaznamenaly minulý týden příliv v celkové výši 109 milionů USD navzdory nedávnému poklesu cen.

Ceně bitcoinu se podařilo prolomit odpor na úrovni 38 000 USD a momentálně se přibližuje k hlavnímu odporu na úrovni 40 000 USD. Zdroj: xStation5

Přesto je třeba si uvědomit, že situace na Ukrajině je stále napjatá. Z jedné strany se ruské jednotky dostaly do ukrajinského hlavního města Kyjev, avšak ruská místní média vnášejí naději na jednání a rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou. RIA Novosti uvádí, že ruská delegace by mohla sestávat z představitelů ministerstva obrany a ministerstva zahraničí. I NATO dnes uskuteční virtuální setkání na Ukrajině a jakákoli vyjádření z tohoto setkání mohou výrazně ovlivnit náladu na trhu.

Autor článku: By X-Trade Brokers (XTB)

Přihlaste se k odběru finančních novinek zdarma