Burzy vidí odcházet miliardy v bitcoinu

25.03.2022
Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

By Michaela Nocarová: Bitcoin se drží nad hranicí 40 000 dolarů i nadále, protože trh zahajuje další týden obchodování. Víkend byl pro investory jako na horské dráze, ale od té doby se ceny začaly vyrovnávat. S průlomem nad 40 000 dolarů v minulém týdnu se na trh postupně vrátila důvěra, což způsobilo, že do digitálního aktiva investuje více lidí. Na pozadí toho se objevil akumulační vzorec, který naznačuje býčí výhled pro dlouhodobý horizont.

Článek byl publikován zde: 21.03.2022


Odliv peněz z burz roste

V uplynulém týdnu rostly odtoky z bitcoinových burz. To je poznamenáno oživením hodnoty digitálního aktiva nad úroveň 40 000 USD. Tato kýžená úroveň může být pro kryptoměnu nedosažitelná. Díky tolika průrazům nad ní v prvních třech měsících roku však dokázala získat dostatečnou podporu, aby mohla vstoupit do akumulačního trendu.

Údaje společnosti Glassnode ukazují, že v uplynulém týdnu došlo k většímu odlivu z burz než přílivu. Záznam denních čísel prostřednictvím zpráv ukazuje, že na denní bázi se bitcoinoví investoři rozhodují přesunout své mince z těchto centralizovaných burz do jiných peněženek. Příkladem může být sobota, kdy burzy během jediného dne opustilo 1,6 miliardy dolarů v BTC.

V týdenním měřítku odliv nadále převyšoval příliv, i když ne o velký rozdíl. V nedávné zprávě agregátor on-chain dat ukázal, že burzy opustilo 6,3 miliardy dolarů v BTC ve srovnání s 6 miliardami dolarů, které byly přesunuty.

Investoři hromadí

Tento trend, kdy odtoky převyšují přítoky, obvykle ukazuje na jednu věc, a tou je skutečnost, že investoři akumulují. Velký vliv na to mohou mít tržní trendy, zejména pokud je cena nízká. Nicméně vzhledem k tomu, že se bitcoin v loňském roce dotkl až 69 tisíc dolarů a nyní se obchoduje pouze za 41 tisíc dolarů, může to mnoho investorů považovat za vhodný čas k nákupu, zatímco čekají, až se cena zotaví směrem k dalšímu historickému maximu.

Dalším důvodem tak vysokého odlivu z burz je úschova. V krypto prostoru se často používá rčení: "Ne vaše klíče, ne vaše mince". To jednoduše znamená, že aby byly mince investora skutečně v bezpečí, musí je mít v peněžence, jejíž soukromé klíče ovládá, a to na burzách není.

Místo toho investoři raději své mince z těchto burz odstraní a pošlou je do peněženek, které ovládají. To je důležité zejména pro investory, kteří své mince drží dlouhodobě. Tímto způsobem jsou v bezpečí, pokud se na burze něco stane, například hackerský útok. Také to zabraňuje tomu, aby majetek investorů kontrolovaly nějaké vládní subjekty.


Autor článku: Michaela Nocarová (Kryptomagazin)