Češi za čtvrtletí zobchodovali kryptoměny za miliardu

19.04.2022

By Kurzy: V prvním čtvrtletí letošního roku investoři v Česku zobchodovali kryptoměny za zhruba 1,1 miliardy korun. To je zhruba o polovinu méně než ve stejném období loni během takzvané bitcoinové horečky. Největší objem obchodů i nadále připadá na bitcoin a ethereum, říká ředitel a zakladatel české společnosti Bit.plus Martin Stránský.

Přestože objem obchodů zaostával za loňským rokem, zájem se začal postupně zvyšovat, což souvisí i s pozvolným nárůstem kurzu bitcoinu až na více než 47 000 dolarů na konci března. Poté přišel nicméně znatelný pokles ke 40 000 dolarů.

"Kurz bitcoinu i zájem o obchodování v březnu nadále ovlivňovala nejistota na trzích kvůli konfliktu na Ukrajině. K tomu se přidává rostoucí inflace a obavy z regulace obchodování s kryptoměnami v rámci EU," říká Martin Stránský.

Budoucí vývoj bude podle expertů záviset na další eskalaci konfliktu na Ukrajině a jeho vlivu na ekonomický vývoj ve světě, například na růst inflace nebo akciové trhy.


Autor článku: Kurzy.cz

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah. Investování může být rizikové. Budujte své finanční vzdělání. Jedině tak můžete zmírnit případné finanční ztráty a dosahovat zisku.

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.