DeSantis: Florida přijme bitcoiny pro platby daní

29.03.2022

By Michal Fortýn: Guvernér státu Florida Ron DeSantis v nedávné tiskové konferenci prohlásil, že Florida usilovně pracuje na tom, aby mohla přijímat bitcoiny pro platby daní. Reaguje tak na současné dění v Coloradu, kde platba prostřednictvím krypta je možná. Co dalšího uvedl americký guvernér?

Článek byl publikován zde: 28.03.2022


DeSantis a příprava na platby daně prostřednictvím BTC

Republikánský guvernér Ron DeSantis před nedávnem na tiskové konferenci prozradil své plány ohledně platby daní. Uvedl, že stát Florida usilovně pracuje na plánu, který umožní firmám platit daně v kryptoměnách.

"Řekl jsem státním agenturám, aby vymyslely způsoby jak, pokud chce firma platit daň v kryptoměně Floridě, měli bychom být ochotni to akceptovat. Pracujeme na tom."

Koncem minulého roku guvernér navrhl, že by kryptoměny měly být povoleny pro placení státních daní tamními podniky. Navrhl také vyčlenit finanční prostředky na experimentování s technologií blockchain.

DeSantis se na tiskové konferenci také skepticky vyjádřil ohledně exekutivního příkazu prezidenta Joe Bidena pro kryptoměnový průmysl.

"Je rozdíl mezi decentralizovanou digitální kryptoměnou, jako je bitcoin, a tím, o čem někteří mluví na federální úrovni, aby převedli dolar na v podstatě digitální měnu. Obávám se o množství pravomocí, které by někomu v ústředním orgánu poskytlo v podstatě možnost zablokovat přístup k nákupu určitého zboží. Byli bychom na neprobádaném území."

Závěr

Kromě Floridy jsou připraveny na platby daní prostřednictvím kryptoměn další americké státy. Americké Colorado se stalo prvním státem USA, který přijal bitcoiny pro platby daní. Někteří odborníci uvádějí, že států bude v průběhu času přibývat.


Autor článku: Michal Fortýn (Kryptomagazín)