Generální ředitel společnosti Goya Foods říká, že "stojíme na pokraji celosvětové potravinové krize"

01.05.2022

By Ethan Huff: Brzy nebude k dispozici dostatek potravin pro všechny, kteří jsou zvyklí brát si v obchodě s potravinami, co potřebují, kdykoli to potřebují.

Článek byl publikován zde: 30.04.2022


Generální ředitel společnosti Goya Foods Bob Unanue varuje, že lockdowny (uzávěry) kvůli koronaviru Wuhan (Covid-19), narušení dodavatelských řetězců a nyní i konflikt na Ukrajině vytvářejí dokonalou bouři, která pravděpodobně vyústí v kolaps globálního potravinového řetězce.

"Jsme na pokraji celosvětové potravinové krize," uvedl Unanue během nedávného vystoupení v pořadu Fox Business s Marií Bartiromo.

"Američané si budou muset utáhnout opasky a méně spotřebovávat," dodal. 

Na Blízkém východě se již některé země dostaly do "bodu zlomu", protože přestaly dostávat potraviny dovážené z Ruska a Ukrajiny, které jsou "chlebodárnými" zeměmi Evropy.

Globalistická Rockefellerova nadace rovněž spustila odpočítávání, v němž uvádí, že "masivní a okamžitá potravinová krize" zasáhne svět zhruba za šest měsíců, tedy zhruba v září nebo říjnu tohoto roku.

Unanue říká, že Amerika je "bohatá" a může si "dovolit dražší potraviny"


Na Bartiromovu otázku, zda se domnívá, že se situace ještě zhorší, včetně ještě vyšších cen potravin, odpověděl Unanue kladně a vysvětlil, že někteří zemědělci nyní musí platit dvojnásobek za hnojiva.

"Zasejí méně a výnosy budou nižší," dodal Unanue.

Na Ukrajině je v současné době asi 30 % celosvětové produkce pšenice nezaseto a v této sezóně se pravděpodobně nezasadí.

"Celosvětový potravinový řetězec je ve velmi těsné rovnováze," vysvětlil dále Unanue. "Pokud přerušíme produkci potravin, nastane potravinová krize, která způsobí, že ceny vyletí do nebes."

"Jako bohatá země si můžeme dovolit dražší potraviny, ale ostatní země to nebudou schopny unést," tvrdí Unanue.

Možná to platí pro Unanueho a další ředitele společností, ale v celých Spojených státech je spousta pracujících, kteří si možná nebudou moci dovolit dvoucifernou inflaci a benzín za 6 dolarů za galon.

Přesto jsou na tom země jako Srí Lanka a Peru, kde již protesty propukly, přinejmenším v současnosti hůře. Tyto země jsou natolik závislé na dovozu z míst, jako je Ukrajina a Rusko, že současné výpadky decimují jejich zásoby potravin.

Bouřkové mraky jsou tady a v některých částech světa už začalo pršet. Amerika bude brzy další na řadě a mnozí z těch, kteří si situaci odmítají připustit, budou zaskočeni tím, co brzy přijde.

"Žít podle falešných voleb, hladovět podle falešných voleb," napsal komentátor na Zero Hedge o tom, jak by se podle něj dalo této krizi předejít, kdyby Joe Bidenovi nebylo umožněno ukrást prezidentské volby v roce 2020.

"Celý svět je založen na podvodech a korupci a byl jím celých mých více než 50 let," napsal další.

"Hořící závody na zpracování potravin; ptačí chřipka; železnice přestávají vozit hnojiva; Rusko přestane prodávat hnojiva; lockdowny; mrazivé počasí; záplavy; požáry, stažení hamburgerů; přístavy ucpané jako póry puberťáka; co mi ještě uniká?" ptal se další a poukazoval na všechny kostky domina, které v současnosti padají."

"FED zvyšuje sazby, aby ztížil dodavatelům dodávky, což dále zvyšuje ceny?" reagoval na otázku někdo jiný.

Mnozí další poukazovali na to, jak je bolestně zřejmé, že to vše je zinscenováno a vůbec to není náhoda. Vše, co se v současnosti děje, není náhoda: Je to součást "velkého resetu", který právě probíhá.

A to jste ještě nic neviděli.


Autor článku: Ethan Huff

Překlad: Finanční ninja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.