Gupta: Bitcoin by mohl být alternativou zlata

23.03.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Michal Fortýn: Generální ředitel jedné z největších singapurských bank, Piyush Gupta, v nedávném rozhovoru uvedl, že kryptoměny by se mohly jednoho dne proměnit v alternativu ke zlatu a hrát důležitou roli v současném měnovém systém. Co dalšího prohlásil CEO DBS Bank?

Článek byl publikován zde: 21.03.2022


Gupta: Bitcoin jako zlato?

Generální ředitel DBS Bank, Piyush Gupta před nedávnem poskytl rozhovor přednímu finančnímu deníku, kde mimo jiné hovořil o budoucnosti kryptoměn. Gupta uvedl, že kryptoměny by se mohly stát alternativou ke zlatu.

"Nemyslím si, že kryptoměny se stanou penězi, jak je známe, ale může to být alternativa ke zlatu a jeho hodnotě... Dalším velkým problémem je kolísání hodnoty. Pokud to chcete použít k platbě za něco, nevíte, co vás to stojí. Dnes jsou kryptoměny potenciálním zdrojem spekulované hodnoty, je nepravděpodobné, že jde o zdroj peněz, jak ho známe."

Piyush Gupta také prohlásil, aby se regulátoři po celém světě zaměřili více na kryptoměnové odvětví. Singapurský finančník se v rozhovoru mimo jiné věnoval tématu digitálních měn vydaných centrální bankou (CBDC) Prohlásil:

"CBDC přichází s vlastní řadou výzev, pokud půjdete přímo, každý občan si otevře přímý účet u centrální banky a ta vyplácí digitální měnu přímo jemu... Nevýhodou toho je, že to naruší stávající bankovní systém, takže proces vytváření úvěru je břemenem a odpovědností samotné centrální banky a to nechtějí."

V neposlední řadě Gupta také hovořil o technologii blockchain . Dle jeho slov by tato technologie mohla změnit backoffice celého světa.

"Může to změnit způsob, jakým se zpracovává obchodní financování, může to změnit způsob, jakým fungují transakce a zúčtování, může to změnit způsob fungování burz."

Závěr

Celý rozhovor Piyushe Gupty pro The Economic Times si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

[1] economictimes.insiantimes.com


Autor článku: Michal Fortýn (Kryptomagazin)