Guvernér státu Tennessee podepsal úplné zrušení daně z prodeje zlata a stříbra

03.06.2022

By Stefan Gleason (CoinWeek): Po pátečním podpisu guvernéra Billa Leeho se Tennessee oficiálně stalo 42. státem ve Spojených státech, který zrušil daně z prodeje ústavních spolehlivých peněz (tj. zlata a stříbra).

Článek byl publikován zde: 31.05.2022


Zákony Sněmovny reprezentantů Tennessee č. 1874 a Senátu č. 1857, které předložili zástupce Bud Hulsey (R-2) a senátor Frank Niceley (R-8), minulý měsíc drtivou většinou prošly oběma komorami zákonodárného sboru Tennessee a po podpisu guvernéra na začátku víkendu Memorial Day vstoupily okamžitě v platnost.

Podstatná podpora občanů převážila ve prospěch tohoto zákona. Během hlasování v Senátu senátorka Janice Bowlingová (R-16) poznamenala: "Chtěla bych jen poděkovat panu senátorovi, že předložil tento zákon spolu s polovinou státu Tennessee, která nás všechny kontaktovala!".

Toto vítězství završuje dlouholeté úsilí Ligy na obranu solidních peněz, burzy Money Metals Exchange, Kampaně za svobodu a občanských aktivistů a obchodníků s mincemi v Tennessee. Investoři, střadatelé a malé podniky v Tennessee mohou nyní pořizovat zlaté, stříbrné, platinové a palladiové slitky a mince, aniž by byli zatíženi až 10% daní v závislosti na konkrétní lokalitě kupujícího.

Hlavní sponzor Hulsey řekl: "O osvobození zlata a stříbra od daně z prodeje v Tennessee se snažím už od doby, kdy mé děti chodily na základní školu. Liga na obranu solidních peněz, prodejci ve státě a lidé z celého Tennessee dali najevo svůj názor a pomohli tento zákon dotáhnout do konce."

Mezitím se o podobných zákonech v poslední době uvažuje v Kentucky, Mississippi, na Havaji, v Maine, Wisconsinu a New Jersey, protože se rozšiřuje problém inflace v zemi a celostátní odpor proti zdanění ústavních peněz.

Včetně Tennessee je nyní 42 amerických států zcela nebo částečně osvobozeno od daně z prodeje zlata a stříbra. Zbývá tedy pouze osm států a District of Columbia jako hlavní jurisdikce, které stále tvrdě trestají občany snažící se ochránit své úspory před sériovým znehodnocováním bankovek Federálního rezervního systému.

Státy odstraňují daně z prodeje peněžních kovů z následujících důvodů:

  • Zdanění drahých kovů je vůči některým střadatelům a investorům nespravedlivé. Zlato a stříbro jsou drženy jako forma úspor a investic. Státy nezdaňují nákup akcií, dluhopisů, ETF, měn a dalších finančních nástrojů, takže zdanění peněžních kovů nedává smysl.
  • Uvalení daně z prodeje na drahé kovy je nelogické, protože zlato a stříbro jsou ze své podstaty drženy za účelem dalšího prodeje. Daně z prodeje se obvykle vybírají z konečného spotřebního zboží. Drahé kovy jsou ze své podstaty drženy za účelem dalšího prodeje, nikoli "spotřeby", a proto je uplatňování daní z prodeje drahých kovů nelogické a především nevhodné.
  • Zdanění zlata a stříbra poškozuje podniky ve státě. Jde o konkurenční trh, takže kupující ve státech s daní z prodeje drahých kovů často přenášejí své obchody do sousedních států, které daň z prodeje drahých kovů zrušily nebo snížily. Investoři se tak mohou snadno vyhnout placení daně z prodeje ve výši 136,50 USD například při nákupu zlaté slitky o váze jedné unce za 1 950 USD. Uvalení daně z prodeje drahých kovů proto poškozuje podniky v daném státě, které ztrácejí obchody ve prospěch obchodníků s drahými kovy mimo tento stát.
  • Zdanění drahých kovů poškozuje občany, kteří se snaží chránit svůj majetek. Většina těch, kteří nakupují drahé kovy, tak činí po malých částech jako způsob úspory peněz. Investoři do drahých kovů nakupují drahé kovy jako způsob, jak uchovat svůj majetek před škodami způsobenými inflací. Inflace poškozuje ty nejchudší z nás - včetně důchodců, obyvatel státu Tennesse s pevným příjmem, námezdně pracujících, střadatelů a dalších.

Jp Cortez, politický ředitel Ligy na obranu solidních peněz, ve svém svědectví na podporu HB 1874 vysvětlil, že "naprostá většina států si uvědomuje, že zdanění solidních peněz poškozuje investory ve státě, podniky ve státě a dokonce i státní příjmy".

Cortez pokračoval:
"V době rekordně vysoké inflace by Tennessee nemělo trestat občany daněmi z prodeje za to, že se rozhodli chránit kupní sílu svých úspor solidními penězi."

Po zrušení daně z prodeje peněžních kovů se Tennessee v indexu solidních peněz posune z 36. místa na 9. místo mezi 50 státy.


Autor článku: Stefan Gleason
Překlad: Finanční ninja

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja


Pokud se Vám tyto stránky líbí, můžete přispět skrze tlačítko níže

Nebo jako sponzor skrze PREMIUM sekci a mít tak přístup k placeným článkům

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.