Kde vidíte Bitcoin v následujících letech

25.03.2022

By cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom): To je samozřejmě otázka za milion dolarů, a pokud by na ni někdo dokázal s jistotou odpovědět, pravděpodobně by se v budoucnu stal velmi bohatým.

Článek byl publikován zde: 24.03.2022 (pozn. redakce: text byl zvýrazněn redakcí)


Existuje však spousta předpovědí a názorů zkušených odborníků z různých oblastí, které nás mohou vést. Dnes se podíváme na několik z nich, ale necháme na vás, jak si nastavíte svou soukromou dlouhodobou strategii. Pro vyváženost je také důležité poznamenat, že mnoho lidí bitcoin stále odmítá, a dokonce ho stále označuje za podvod. Touto skupinou se však nechceme dále zabývat, protože buď nerozumí nebo nechce rozumět základním principům fungování největší kryptoměny. Označovat dnes bitcoin za podvod je stejné jako nevěřit v matematiku, což asi nepotřebuje další komentář.

Mike Novogratz prozradil, co nastartuje přijetí BTC

V rozhovoru pro CNBC generální ředitel společnosti Galaxy Digital uvedl, že bitcoin není na rozdíl od jiných kryptoměn zcela vhodný jako měna (prostředek směny). Ether (ETH) podle něj již standardně slouží jako digitální měna a například u NFT se nikdo často ani neptá, jakou mají hodnotu v dolarech. Úlohu bitcoinu vidí především jako úložiště hodnoty, které by zároveň splňovalo konvenční označení "digitální zlato".

Dá se říct, že vyzdvihl celou komunitu BTC a označil ji za skupinu lidí, kteří často věří v tento koncept více než v jednotlivé země a jejich měnovou politiku. Rozhodli se vložit své těžce vydělané peníze do bitcoinu a věří, že jim tento krok pomůže dlouhodobě ochránit jejich bohatství. Je zajímavé, že pokud si představíme všechny majitele BTC (na základě společné měny) jako obyvatele imaginárního bitcoinového státu, bude mít více obyvatel než například Rusko.

Za hlavní akcelerátor budoucího přijetí bitcoinu považuje inflaci, která se v současné době v mnoha zemích vyšplhala na dvouciferné hodnoty. Právě rostoucí inflace doslova ničí důvěru v tradiční finanční systém a žene masy lidí k alternativním možnostem správy financí - kryptoměnám. Výborným odstrašujícím příkladem je v současné době Ruská federace nebo Turecko, kde hodnota národních měn klesla vůči dolaru přibližně o polovinu. To vše jen díky rozhodnutím vedoucích představitelů těchto států. Zpětně by jejich obyvatelé pravděpodobně museli velmi zvažovat, zda by své úspory raději nechtěli držet například v BTC.

Dan Morehead také prozradil cenu BTC za tři roky.

Samozřejmě se jedná pouze o předpověď generálního ředitele společnosti Pantera Capital, ale stejně jako Mike Novogratz vychází z rostoucího přijetí kryptoměn. V rozhovoru pro Bloomberg TV řekl, že kryptoměny používá každé dva roky asi desetkrát více lidí a tento trend pozorujeme poměrně stabilně již deset let. Na tuto skutečnost pak stačí aplikovat jednoduché principy vlivu nabídky a poptávky na cenu aktiva.

S exponenciálně rostoucím přijetím a stále častějším reálným využitím kryptoměn odhaduje cenu BTC v roce 2025 na neuvěřitelných 400 000 dolarů. Také se domníval, že do 5 až 10 let bude kryptoměny zcela běžně používat prakticky každý, kdo vlastní chytrý telefon. Pokud by se toto tvrzení naplnilo, nemusel by být desetinásobný nárůst hodnoty bitcoinu pouhým zbožným přáním investorů. Ve skutečnosti se ani zdaleka nejedná o předpověď, která by byla v očích ostatních nějak extrémně přitažená za vlasy, někteří dokonce zmiňují sedmimístné hodnoty BTC v dolarech.

Sedmimístná cenovka v předpovědi Arthura Hayese

U každé předpovědi se samozřejmě musíme podívat také na to, kdo ji vytvořil a jaká je jeho motivace pro prosazování myšlenky daného vývoje cen. V případě Arthura Hayese, který spoluzaložil kryptoměnovou burzu BitMEX, je tato motivace pravděpodobně jasná, a jeho předpovědi je proto třeba brát s rezervou. Na druhou stranu nemusí být vůbec přehnaná, pokud jsou podložena fakty, což v tomto prohlášení jsou. Hayes ve svém novém článku tvrdí, že se určitě dočkáme bitcoinu (v horizontu několika let) s cenou 1 000 000 dolarů. Stejně jako předchozí dva pánové považuje za hlavní katalyzátor tohoto cenového vývoje inflaci. Podle jeho názoru neexistuje na světě vláda, která by odolala pokušení tisknout nové peníze, aby zaplatila veřejné výdaje a uklidnila své občany.

"Vláda nikdy dobrovolně nezkrachuje."

Arthur Hayes, spoluzakladatel společnosti BitMEX

Ceny jednotlivých aktiv tedy nemusí růst kvůli skutečnému zvýšení jejich hodnoty a zcela postačí, když klesnou hodnoty fiat měn, v nichž jsou tato aktiva oceněna. Inflace může a téměř jistě bude i nadále tlačit ceny kryptoměn vzhůru. Ve srovnání s klasickým bezpečným přístavem, za který můžeme považovat zlato, má BTC navíc mnoho výhod. Hayes zdůraznil zejména likviditu a snadnou úschovu. Nezáleží na tom, zda máte 1 satoshi nebo 1 000 bitcoinů - vždy potřebujete pouze jeden soukromý klíč. Kromě toho můžete nyní platit kryptoměnami prakticky kdekoli (kde přijímají platby kartou), což například u zlata neplatí.

Zdroje: https://dailyhodl.com

Autor článku: Crypto Kingdom