Krypto Armagedon čekejte v létě 2022, říká zakladatel kryptoměnové burzy BitMEX

21.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Radek Dintar (Kryptomagazin): Bitcoin a trhy s kryptoměnami mají za sebou velmi bouřlivé první čtvrtletí, ale podle spoluzakladatele kryptoměnové burzy BitMEX se situace může ještě zhoršit. Tvrdí, že cena bitcoinu klesne až na 30 000 dolarů a strhne s sebou dolů i další kryptoměny.

Článek byl publikován zde: 21.04.2022


BTC spadne na 30 000 USD

Arthur Hayes, bývalý generální ředitel společnosti BitMEX, sepsal poměrně zajímavý a přesvědčivý článek o střednědobé budoucnosti kryptoměn. Článek zpřístupnil na sociální síti Medium pod názvem Q-Trap a předpovídá v něm bitcoinu a dalším kryptoměnám obrovský pád. Tvrdí, že bitcoin by mohl v červnu spadnout až na 30 000 dolarů, což by mohlo připomínat minima z roku 2021.

Domnívá se také, že bitcoin a další kryptoměny kopírují pohyb akciových trhů, přičemž tyto korelace jsou rekordně vysoké. Hayes jako jeden z důvodů svých předpovědí uvádí globální postoj regulátorů po celém světě k velkým technologiím.

"Nepříjemnou pravdou, která v současné době pronásleduje krypto, je ta, že se krypto pohybuje ve shodě s dluhovými trhy s nesvobodnými rizikovými aktivy, jakou jsou akcie na globálních rozvinutých trzích. Ať už oprávněně, nebo ne, trh hází krypto a velké technologické společnosti do jedné žumpy"

Jeho "instinkt" ho vede k názoru, že "bitcoin a ether dosáhnou dna mnohem dříve, než Fed začne jednat a změní svou politiku z přísné na uvolněnou". Na jedné straně panuje přesvědčení, že trh s kryptoměnami má to nejhorší za sebou, ale Hayes varuje, že vyznavači této myšlenkové školy přehlížejí rostoucí korelaci.

Kroky Federálního rezervního systému při zvyšování úrokových sazeb negativně ovlivnily index Nasdaq 100 i širší kryptoměnové trhy. Uprostřed očekávání zvyšování úrokových sazeb se Hayesovy předpovědi staly pro investory zdrojem obav.

Cena kryptoměn

Bitcoin se od poloviny března obchodoval kolem hranice 40 tisíc dolarů, ale nedávné makroekonomické faktory vyvolaly masivní výprodej, v jehož důsledku ztratil během 24 hodin více než 10 %.

Pokles cen jsme mohli vidět i na dalších aktivech, přičemž ETH, SOL a další kryptoměny zaznamenaly taktéž nemalé ztráty. Nelze se tedy moc divit, že masivní pondělní výprodeje zanechaly globální tržní kapitalizaci kryptoměn na úrovni 1,86 bilionu dolarů. Připomínám, že bitcoin v listopadu dosáhl svého historického maxima 68 789 dolarů, což znamená při současných cenách pokles o zhruba 41 procent.

Závěr

Arthur Hayes je zajímavou, i když dosti rozporuplnou, postavou krypoměnového světa. Krom toho, že je zakladatelem burzy BitMex, byl také v minulosti obviněn z porušení zákona o bankovním tajemství a praní špinavých peněz. Obvinění se nevyhnulo ani samotné burze, která byla podle Komise pro obchodování s komoditními futures zapojena do řady pochybných aktivit.

Vyjde mu jeho předpověď a máme se skutečně připravit na pád bitcoinu k 30 000 USD, nebo naopak mají pravdu on-chain data, která ukazují, že zájem o bitcoin neklesá a mizí z burz přímo raketovou rychlostí, což by mělo cenu vystřelit severním směrem?


Autor článku: Radek Dintar (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.