Nový průzkum ukazuje, že většina hodlerů bude držet i při pádu o 80 %

23.02.2022
Zdroj: Radek Dintar by kryptomagazin.cz (pixabay.com)
Zdroj: Radek Dintar by kryptomagazin.cz (pixabay.com)

By Radek Dintar (Kryptomagazin): Nový průzkum zmapoval náladu držitelů kryptoměn vůči současné náladě na trzích. Velmi dobře nám ukazuje, jak se většina investorů dívá na trh a to navzdory jeho nedávnému poklesu.

Článek byl publikován zde: 17.02.2022


Tento průzkum Deutsche Bank ukazuje, že stále více investorů do kryptoměn se spíše než k prodeji přiklání k dlouhodobému držení. Většina z nich prozradila, že by své podíly neprodali, ani kdyby kryptoměny ztratily velkou část své hodnoty.

Průzkum: Dlouhodobé držení kryptoměn

Nedávný průzkum Deutsche Bank s názvem "Budoucnost kryptoměn" ukázal, že stále více investorů se přiklání k dlouhodobému držení. Z celkového počtu 3 250 amerických respondentů, jich 680 prozradilo, že kryptoměny používají. Autoři průzkumu tyto investory podrobili dalšímu dotazování, což přineslo několik zajímavých zjištění.

Většina těchto držitelů uvedla, že plánují držet své kryptoměny i v době nejhoršího poklesu trhu. Pouze necelá polovina respondentů uvedla, že by snížila nebo zcela opustila trh, pokud by hodnota jimi držených kryptoměn klesla o více než 80 %. Většina pak odpověděla, že plánuje vydržet bez ohledu na to, jak špatná situace na trhu bude.

Tito respondenti jsou převážně drobní držitelé, kteří do trhu celkově vložili méně než 10 000 USD. Z nich 38 % přiznalo, že do kryptoměn vložilo pouze méně než 1 000 USD, takže se jedná o běžné investory.

Většina dotázaných uživatelů také uvedla, že se ke kryptoměnám dostali teprve nedávno. Celkem 65 % z dotazovaných vybralo možnost, že do trhu začali investovat v posledním roce. Co bylo jejich hlavní motivací? Vydělat na svých investicích peníze. Menší, ale stále významné procento přiznalo, že se na trh dostali díky své zvědavosti a touze kryptoměny více poznat. A další pak odpověděli, že se na trh vydali z důvodu diverzifikace svého investičního potrfolia.

Pohled do budoucnosti

Dotazovaní se také podělili o své prognózy do budoucna. V případě přední kryptoměny (bitcoinu) 25 % respondentů uvedlo, že očekává růst tohoto digitálního aktiva až na 110 000 USD v příštích pěti letech. Ve srovnání s tím, co uvádějí mnozí jiní, je to mnohem konzervativnější prognóza, která ovšem dobře vypovídá o dlouhodobém býčím výhledu investorů.

Sedmdesát procent účastníků výzkumu pak prozradilo, že v příštích 12 měsících plánují svou aktivitu v oblasti kryptoměn ještě zvýšit. 26 % respondentů pak uvedlo, že v průměru provádějí méně než pět transakcí měsíčně, přičemž pouze 5 % dotazovaných provádí více než 100 transakcí měsíčně.

Podle očekávání tvořili většinu investorů z průzkumu muži. Je nicméně velmi potěšující, že žen zapojených do tohoto prostoru každým dnem přibývá, kdy 14 procent dotazovaných tvořily právě ženy.

Závěr

Dlouhodobě držet a v panice neprodávat - to je hlavní poselství tohoto výzkumu a hlavně skvělá zpráva pro kryptoměny obecně. Stále více lidí si uvědomuje jejich potenciál a věří, že ti, co drží, budou v budoucnu za svou víru náramně odměněni. Mimochodem, jak ukazují on-chain data, velryby a instituce také ve velkém akumulují.


Autor článku: Radek Dintar

Přihlaste se k odběru finančních novinek zdarma