Pierre Lassonde si myslí, že zlato by mohlo dosáhnout 10 tisíc dolarů

08.03.2022

By Evan Harp: Zlato by mohlo ve střednědobém horizontu dosáhnout 2 200 až 2 400 USD, ale během příštích pěti let by mohlo potenciálně dosáhnout až 10 000 USD.

Článek byl publikován zde: 01.03.2022


Vzhledem k tomu, že ruská invaze na Ukrajinu bude pravděpodobně trvat delší dobu, ceny zlata by mohly prudce vzrůst.

Pierre Lassonde, emeritní předseda Franco-Nevado a generální ředitel Firelight Investments, věří, že zlato by mohlo ve střednědobém horizontu dosáhnout 2 200 až 2 400 USD, ale během příštích pěti let by mohlo potenciálně dosáhnout až 10 000 USD, pokud by se poměr Dow ke zlatu sblížil k 2:1 a kontrakt Dow Jones o 20%-30%.

"Dnes vidíme stejný inflační tlak, jaký jsme viděli v 70. letech," řekl Lassonde Kitco. "Od roku 1976 do roku 1981 u vás rostla inflace každý rok, u nás rostly každý rok úrokové sazby, každý rok rostl dolar a každý rok rostlo zlato. To je to, co uvidíme v příštích čtyřech letech."

Lassonde poznamenal, že Putin doufal v rychlé vítězství na Ukrajině. Vzhledem k tomu, že Německo nyní říká, že poskytne Ukrajině vojenskou pomoc proti Rusku, výrazně se zvyšuje možnost dlouhodobější války. "Čím déle to bude trvat, tím výraznější bude dopad, zejména na energetický trh. Pokud to bude trvat dva, tři týdny, měsíc, myslím, že se díváte na ropu za 200 dolarů," řekl Lassonde.

Vyšší ceny energií znamenají vyšší a trvalejší inflaci. Lassonde věří, že Fed nemá moc prostoru k manévrování. Pokud zvýší úrokové sazby o více než 1,5 %, věří, že to natankuje ekonomiku. "Nezáleží na tom, protože skutečná úroková míra, která je pro zlato skutečně důležitá, zůstane po další čtyři roky hluboce záporná, což se přesně stalo v 70. letech."

Zlato jako aktivum bezpečného přístavu má s rostoucím geopolitickým napětím vzestupný trend.


Autor článku: Evan Harp

Překlad: Finanční ninja