Pokud se inflace rychle nerozptýlí, ukáže se, že ceny zlata jsou dramaticky podhodnocené

09.07.2022

By Jesse Felder: Pokud inflace zůstane zvýšená, ceny zlata by mohly mít před sebou ohromný růst, zejména ve srovnání s cenami akcií.

Článek byl publikován zde: 06.07.2022


Volatilita na trzích byla v letošním roce z velké části způsobena růstem inflace. Pokud se tedy rostoucí cenové tlaky rychle rozptýlí a inflace se vrátí zpět pod 2 %, pak možná budou letošní pohyby na trzích zpětně vnímány jako "plné hluku a běsnění, které nic neznamenají", abychom citovali Shakespeara. Jistě, to je to, co trhy i po svém nedávném krachu stále podceňují. Ceny akcií zůstávají extrémně vysoko, zatímco ceny zlata jsou stále relativně nízko. V epizodách rostoucí inflace obvykle dochází k pravému opaku.

Pokud se tedy ukáže, že inflace je trvalejší, než trhy v současnosti předpokládají, může být nedávná volatilita pouze předehrou k výraznějšímu přecenění v řadě tříd aktiv. Dnešní úroveň indexu spotřebitelských cen totiž již naznačuje, že zlato může být v porovnání s akciemi stejně nezaslouženě levné jako před půl stoletím, kdy se inflace naposledy stala skutečným problémem. A pokud inflace zůstane zvýšená, ceny zlata by mohly mít před sebou ohromný růst, zejména ve srovnání s cenami akcií.


Autor článku: Jesse Felder

Překlad: Finanční ninja

Sledujte stránky Finanční ninja na telegramu: https://t.me/financnininja

Pokud se Vám tyto stránky líbí, můžete přispět skrze tlačítko níže

Nebo jako sponzor skrze PREMIUM sekci a mít tak přístup k placeným článkům

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.