Předpověď ceny zlata: XAU/USD (zlato/dolar) klesá k zóně podpory 1 786-84 USD, protože USD dosáhl nového 20letého maxima

06.07.2022
Zdroj: depositphotos.com
Zdroj: depositphotos.com

By Haresh Menghani: Cena zlata druhý den po sobě nadále ztrácela a klesla pod hranici 1 800 USD. Agresivní sázky na zvýšení sazeb Fedu spolu s prudkým růstem USD vyvíjely tlak na tuto komoditu. Podporou a omezením poklesu by mohla být převládající riziková nálada v souvislosti s rostoucími obavami z recese.

Článek byl publikován zde: 05.07.2022


Cena zlata se v úterý již druhý den po sobě pohybovala níže a během ranní severoamerické seance dále oslabila pod hranici 1 800 USD. Vnitrodenní pokles byl podpořen kombinací několika faktorů, jestřábími očekáváními Fedu a silnějším americkým dolarem, ačkoli převládající risk-off prostředí by mohlo pomoci omezit pokles.

Předseda Fedu Jerome Powell minulý týden uvedl, že americká centrální banka se nadále zaměřuje na kontrolu inflace, a dodal, že americká ekonomika je dobře připravena zvládnout přísnější politiku. To bylo považováno za klíčový faktor, který nadále působil jako protivítr pro nevýnosový žlutý kov. Kromě toho k odlivu toků od zlata denominovaného v dolarech dále přispěla prudká rallye amerického dolaru na čerstvé dvacetileté maximum.

Zelenou bankovku nadále dobře podporovala očekávání agresivnějšího zvyšování sazeb Fedu a zdálo se, že na ni nemá vliv ani prudký pokles výnosů amerických státních dluhopisů. Obavy z možné hospodářské recese donutily investory uchýlit se k tradičním bezpečným aktivům a stáhly výnosy referenčního desetiletého amerického státního dluhopisu na nové mnohatýdenní minimum. To by zase mohlo nabídnout určitou podporu zlatu.

Nicméně spotové ceny se nyní vrátily blíže k zóně podpory 1786-1784 USD, jejíž rozhodné prolomení by znamenalo nový průlom. Přesto by se medvědí obchodníci mohli zdržet agresivních sázek před zápisem ze zasedání FOMC, který bude zveřejněn ve středu. Kromě toho bude mít na USD vliv zveřejnění ostře sledované měsíční zprávy o zaměstnanosti v USA (NFP), která určí krátkodobou trajektorii ceny zlata.


Autor článku: Haresh Menghani

Překlad: Finanční ninja

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja

Pokud se Vám tyto stránky líbí, můžete přispět skrze tlačítko níže

Nebo jako sponzor skrze PREMIUM sekci a mít tak přístup k placeným článkům


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.