Přicházejí katalyzátory pro růst zlata

26.01.2022

By Thedailygold: Zlato a zlaté akcie minulý týden ukázaly neočekávanou sílu, a ačkoliv týden uzavřely neuspokojivým způsobem, jejich větší výhled je čím dál tím pozitivnější, protože existuje mnoho katalyzátorů.

Originál článku publikován zde: 23. ledna 2022


Dotkli jsme se katalyzátoru cyklu zvyšování sazeb Fedu.

V sedmi z posledních osmi cyklů zvýšení sazeb zlato a zlaté akcie po prvním zvýšení sazeb získaly.

Jak můžete vidět, existují také případy, kdy zlato a zlaté akcie dosáhly dna před prvním zvýšením sazeb. Pokud však v následujících týdnech dojde k oslabení, povede to k nárůstu sazeb po zvýšení sazeb, který byl v historii obvyklý.


Dalším katalyzátorem je potenciál pro rozšířenou korekci na akciovém trhu. Tři poslední významná minima drahých kovů se shodovala se třemi nejvýznamnějšími korekcemi akciového trhu za posledních osm let.

Index S&P 500 korigoval téměř o 9 % a poměr zlata k indexu S&P 500 (dole) se poprvé za 15 měsíců dostal nad svůj 200denní klouzavý průměr.

Pokud by se akciový trh dále korigoval, mohlo by to vynutit pauzu ve zvyšování sazeb. Zlato by nadále překonávalo index S&P 500 a drahé kovy by se mohly vydat na trvalý pohyb výše.

Akcie zlata a stříbra se držely dobře vzhledem k výprodeji na akciovém trhu. Mohly by být zasaženi, pokud se výprodej změní ve strmý pokles, ale je třeba si vzpomenout na jejich sklon k odrazu po prudkých poklesech.

I když by mohlo dojít k větší volatilitě, drahé kovy se na jaře a v létě připravují na dobrý běh.

Překlad: Finanční ninja