Prodej fyzického zlata v mincovně Perth Mint vzrostl téměř o 70 %

08.04.2022

By The Perth Mint: Poptávka po zlatě v podobě mincí a mincovních slitků z mincovny The Perth Mint se během března zvýšila.

Článek byl publikován zde: 06.04.2022


Mincovna dodala do celého světa 121 997 trojských uncí (oz) fyzických zlatých produktů, což je o 68 % více než v předchozím měsíci (72 651 oz).

Mezitím prodej stříbrných mincí mincovny zůstal na vysoké úrovni a v březnu představoval 1 649 634 uncí ve srovnání s 1 632 323 uncemi o měsíc dříve.

Generální manažer mincovních produktů Neil Vance uvedl, že poptávka po stříbrných mincích zůstává na stejné úrovni. "Stejně jako v posledních měsících byla i v březnu poptávka po všem, co jsme mohli vyrobit," uvedl.

Díky většímu množství zlatých produktů však mincovna mohla reagovat na volání svých mezinárodních velkoobchodních klientů po dalších dodávkách.

"V souvislosti s rusko-ukrajinskou krizí a s ní spojenou volatilitou cen zlata nebylo překvapením, že se zájem o naše produkty z fyzického zlata dále zvýšil - zejména z Evropy," řekl.

"Díky dobrým zásobám 1oz australských zlatých mincí Kangaroo a rostoucím zásobám zlomkových velikostí jsme byli schopni výrazně zvýšit počet dodaných uncí ve srovnání s únorem."

- NEIL VANCE

Autor článku: The Perth Mint

Překlad: Finanční ninja (+Deepl)