V roce 2024

24.01.2022

By Dailyreckoning: Následující článek popisuje fiktivní dystopii v duchu Brave New World nebo 1984. Nejedná se o pevnou předpověď nebo předpověď v obvyklém analytickém smyslu. Místo toho má poskytnout varování a povzbudit čtenáře, aby byli ostražití před nebezpečnými trendy ve společnosti, z nichž některé již existují. 

Článek byl publikován zde: 26. prosince 2014


Když jsem se dnes ráno, v neděli 13. října 2024, probudil z neklidných snů, zjistil jsem, že senzor velikosti hmyzu implantovaný do mé paže je již vzhůru. Říkáme tomu "štěnice". Občané USA ho musí mít od roku 2022, aby měli přístup ke státní zdravotní péči.

Štěnice z biometrického sledování frekvencí mých mozkových vln a rychlého pohybu očí věděla, že se za okamžik probudím. Již se pracovalo na spouštění systémů, včetně kávovaru. Cítil jsem, jak se v kuchyni vaří káva. Informační obrazovky na vnitřní straně mých panoptikálních brýlí se mi již míhaly před očima.

Na obrazovce byly obrazy světových vůdců. Vydávali prohlášení o dobrém zdraví svých ekonomik a příchodu světového míru. Občané, oni vysvětlovali, potřebují pracovat v souladu s plánem růstu Nového světového řádu, aby maximalizovali bohatství pro všechny. Věděl jsem, že je to propaganda, ale nemohl jsem to ignorovat. Odstranění vašich panoptikálních brýlí je sledováno s podezřením ze strany sousedských hlídkových výborů. Vaše "štěnice" ovládá všechny kanály.

Zajímám se především o ekonomiku a finance, stejně jako po celá desetiletí. Řekl jsem ústředním úřadům, že jsem ekonomický historik, takže mi umožnili přístup k archivům a informacím, které jsou většině občanů odepřeny ve jménu národní ekonomické bezpečnosti.

Moje práce je nyní pouze historická, protože trhy byly po panice v roce 2018 zrušeny. To nebyl původní záměr úřadů. Chtěli trhy "dočasně" zavřít, aby zastavili paniku, ale jakmile byly trhy zavřeny, nebylo možné je znovu otevřít, aniž by panika znovu nezačala.

Dnes je důvěra v trhy úplně pryč. Jediné, co investoři chtějí, je dostat jejich peníze zpět. Úřady začaly tisknout peníze po Panice v roce 2008, ale toto řešení přestalo fungovat v roce 2018. Pravděpodobně proto, že se toho v roce 2017 vytisklo tolik v rámci QE7. Když propukla panika, peníze byly považovány za bezcenné. Takže trhy byly jednoduše zavřené.

V letech 2018-20 zrušila Skupina 20 hlavních mocností, G-20, všechny měny kromě dolaru, eura a ruasie. Dolar se stal místní měnou v Severní a Jižní Americe. Evropa, Afrika a Austrálie používaly euro. Ruasia byla jedinou novou měnou - kombinací starého ruského rublu, čínského jüanu a japonského jenu - a byla přijata jako místní měna v Asii.

Existují také nové světové peníze nazývané speciální práva čerpání nebo zkráceně SDR. Používají se však pouze pro dohody mezi zeměmi. Běžní občané používají pro každodenní transakce dolar, euro nebo ruasii. SDR se také používá ke stanovení cen energií a jako benchmark pro hodnotu tří místních měn. Světová centrální banka, dříve MMF, spravuje systém SDR pod vedením G-20. V důsledku pevných směnných kurzů nedochází k obchodování s měnami.

Všechno zlato na světě bylo v roce 2020 zabaveno a umístěno do trezoru odolného proti jaderné bombě vykopaného ve švýcarských Alpách. Horský trezor byl uvolněn švýcarskou armádou a zpřístupněn Světové centrální bance za tímto účelem. Všechny země G-20 přispěly svým národním zlatem do trezoru. Všechno soukromé zlato bylo násilně zabaveno a přidáno také do švýcarského trezoru. Veškerá těžba zlata byla znárodněna a pozastavena z ekologických důvodů.

Účelem švýcarského trezoru nebylo mít zlatou podporu pro měny, ale spíše úplně odstranit zlato z finančního systému, aby už nikdy nemohlo být použito jako peníze. Obchodování se zlatem tak skončilo, protože jeho výroba, používání a držení bylo zakázáno. Těmito prostředky G-20 a Světová centrální banka ovládají jediné formy peněz.

Někteří šťastlivci nakoupili zlato v roce 2014 a prodali ho, když v roce 2019 dosáhlo 40 000 dolarů za unci. Tehdy se inflace vymkla kontrole a mocenské elity věděly, že veškerá důvěra v papírové měny byla ztracena. Jediný způsob, jak znovu nastolit kontrolu nad penězi, bylo zabavit zlato. Ale ti, kteří prodali blízko vrcholu, mohli koupit pozemky nebo umění, které úřady nezabavily.

Ti, kteří zlato nikdy nevlastnili, viděli, jak se jejich úspory, důchodové příjmy, penze a pojistky změnily v prach, jakmile začala hyperinflace. Teď se to zdá tak zřejmé. Jediný způsob, jak zachovat bohatství prostřednictvím paniky roku 2018, bylo mít zlato, půdu a výtvarné umění. Ale investoři nejenže potřebovali mít předvídavost, aby ho koupili... museli být také dostatečně hbití, aby zlato prodali před konfiskací v roce 2020 a pak nakoupili další pozemky a umění a drželi se toho. Z toho důvodu mnozí přišli o všechno.

Půda a osobní majetek nebyly zabaveny, protože velká část byla potřebná pro bydlení a zemědělství. Osobní majetek bylo příliš obtížné zabavit a pro stát to bylo málo užitečné. Výtvarné umění bylo smícháno s laciným uměním a světským osobním majetkem a ignorováno.

Obchodování s akciemi a dluhopisy bylo zastaveno, když se trhy uzavřely. Během panického prodeje po krachu v roce 2018 byly burzy odstraněny. Také hodnota všech dluhopisů byla zničena hyperinflací v roce 2019. Vlády uzavřely akciové a dluhopisové trhy, znárodnily všechny korporace a vyhlásily moratorium na všechny dluhy. Světoví lídři to zpočátku vysvětlovali jako snahu "získat čas", aby přišli s plánem na uvolnění trhů, ale postupem času si uvědomili, že důvěra a sebevědomí byly trvale zničeny a nemělo smysl se o to pokoušet.

Brzy poté vypukly v ulicích nepokoje ze strany zničených střadatelů, ale nepokoje byly rychle potlačeny militarizovanou policií, která používala drony, technologii nočního vidění, neprůstřelné vesty a elektronické sledování. Digitální skenery dálničních mýt byly použity k odhalení a zastavení těch, kteří se pokusili uprchnout autem. Do roku 2017 vláda USA požadovala senzory na všech autech. Pro úředníky bylo až příliš snadné vypnout motory těch, kteří byli vládními cíli, zjistit jejich umístění a zatknout je na kraji silnice.

Jako náhradu za inflací zničené bohatství občanů a konfiskaci vládou, byly distribuovány digitální sociální jednotky zvané Social Shares a Social Donations. Ty byly založeny na předchozím bohatství člověka. Američané pod určitou úrovní bohatství získali sociální akcie, které je opravňovaly k zaručenému příjmu.

Ti, kteří překročili určitou úroveň bohatství, dostali jednotky sociálního daru, které od nich vyžadovaly, aby své bohatství odevzdali státu. Postupem času bylo výsledkem přerozdělení bohatství, takže každý měl přibližně stejné čisté jmění a stejnou životní úroveň. Francouzský ekonom Thomas Piketty byl hlavním konzultantem G-20 a Světové centrální banky na tomto projektu.

Do roku 2017 vláda USA požadovala senzory na všech autech.

Aby se usnadnilo postupné zmrazení trhů, konfiskace bohatství a vytvoření sociálních jednotek, světové vlády v roce 2016 koordinovaly odstranění hotovosti. "Bezhotovostní společnost" byla prodána občanům jako výhoda. Už žádné špinavé mince a bankovky, které byste museli nosit!

Místo toho byste mohli platit chytrými kartami a mobilními telefony a mohli byste převádět prostředky online. Teprve když bylo odstranění hotovosti dokončeno, občané si uvědomili, že digitální peníze znamenají úplnou kontrolu ze strany vlády. To usnadnilo přijetí myšlenky bývalého ministra financí Larryho Summerse o záporných úrokových sazbách. Vlády jednoduše odečítaly částky z bankovních účtů svých občanů každý měsíc. Bez hotovosti nebylo možné digitálním odpočtům zabránit.

Vláda také mohla sledovat všechny vaše transakce a digitálně zmrazit váš účet, pokud byste nesouhlasili s jejich daňovou nebo měnovou politikou. Ve skutečnosti byla výkonným nařízením uzákoněna nová kategorie zločinů z nenávisti za "myšlenky proti měnové politice". Trestem byla digitální likvidace bohatství viníků.

Celý proces probíhal v malých fázích, takže investoři a občané si toho sotva všimli, než bylo příliš pozdě. Zlato bylo v letech 2014-18 nejlepším způsobem, jak uchovat bohatství, ale nakonec bylo zabaveno, protože mocenské elity věděly, že to nemůže být dovoleno. Nejprve vyřadili hotovost v roce 2016. Poté vyřadili různé měny a akcie v roce 2018. Nakonec přišla hyperinflace v roce 2019, která vymazala většinu bohatství, následovala konfiskace zlata a digitální socialismus v roce 2020.

Do loňského roku 2023 byly volné trhy, soukromé vlastnictví a podnikání věcí minulosti. Z bohatství zbyla jen půda, výtvarné umění a nějaké (nelegální) zlato. Jediným dalším cenným majetkem jsou individuální talenty, pokud je můžete nasadit mimo systém státem schválených pracovních míst.

S pozdravem

James Rickards


Autor: James Rickards

Překlad: Finanční ninja

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.