Většina Američanů věří, že kryptoměny způsobí revoluci ve financích

30.03.2022
Zdroj: Pixabay
Zdroj: Pixabay

By Kytka (Kryptomagazin): Nový průzkum uvádí, že více než polovina Američanů si myslí, že krypto aktiva jsou budoucností či revolucí financí.

Článek byl publikován zde: 30.03.2022


Kryptoměny jsou budoucnost financí

Nový průzkum zadal StarkWare, firma zabývající se blockchainovou infrastrukturou, která provádí výzkum pro své budoucí produkty. Konkrétně jde o spuštění nové platformy StarkNet, jejímž cílem je usnadnit a nákladově zefektivnit vývojářům vytvářet blockchainové aplikace.

Podle generálního ředitele a spoluzakladatele StarkWare Uri Kolodnyho jsou výsledky tohoto průzkumu "vzrušující, ale také znepokojivé." Kolodny uvedl:

"Zdůrazňují obrovské nadšení pro kryptoměny a ukazují, že blockchain pod tíhou současného používání skřípe. Pokud nezačneme pracovat chytřeji, blockchain prostě nebude schopen zvládnout rostoucí poptávku."

Američané a kryptoměny

Průzkum zjistil, že používání kryptoměn mezi Američany je rozšířené, zejména mezi mladými dospělými. Američané vidí krypto jako budoucnost a mnozí již do kryptoměn investovali.

Více než polovina, konkrétně 53 procent všech respondentů souhlasilo s tím, že kryptoměna je "budoucností financí." Tento názor sdílí 68 % lidí ve věku 25 až 34 let a 61 % lidí ve věku 35 až 44 let.

Téměř každý pátý respondent - ​​17 % - uvedl, že investoval do kryptoměny, a tento podíl se zvyšuje na 28 % u respondentů mezi 25 až 34 lety.

"Vidíme, že mladí Američané, ti, kteří budou brzy utvářet ekonomiku, jsou obzvláště naladěni na kryptoměny. Je důležitým poznatkem, že investují ve velkých počtech a převážně přesvědčeni, že kryptoměny budou 'budoucnost'."

Uvedl to Eli Ben-Sasson, spoluzakladatel a prezident společnosti StarkWare Industries, s tím, že výzkum naznačuje, jak obrovské se kryptoměny brzy stanou.

Ekologie

Lidi zajímají otázky ohledně ekologie více, než kdy dřív. Toto téma rezonuje mezi Američany. Z údajů zjištěných ve výzkumu plyne, že obavy o životní prostředí jsou v myslích většiny Američanů nevýhodou číslo jedna u kryptoměn.

Třicet čtyři procent všech respondentů uvedlo, že snížení uhlíkové stopy kryptoměn je pro ně důležité. U mladých lidí ve věku 25 až 34 let pak toto číslo vyskočilo na 49 %. Kolodny ohledně zjištění průzkumu týkajících se environmentálních problémů prohlásil:

"Očekávali jsme, že odhalíme obavy z uhlíkové stopy kryptoměn na transakci a nadšení pro její snížení - ale ne na tak masivní úrovně, které jsme našli.

Byli jsme příjemně překvapeni, že lidé zřejmě chápou environmentální výzvu kryptoměn."

Závěr

Průzkum, který provedla společnost OnePoll, se dotazoval národního vzorku 2000 dospělých Američanů. Z jeho výsledků plyne, že zájem o kryptoměny je obrovský. Z komentářů zadavatele výzkumu společnosti StarkWare plyne, že blockchainy nejpoužívanějších kryptoměn musí reagovat, jinak se mohou dostat do problémů s tím, že nedokážou zvládat rostoucí poptávku. Výzkum také poukázal na téma udržitelnosti, které podle nových dat zajímá v souvislosti s kryptoměnami 34 % Američanů.


Autor článku: Kytka (Kryptomagazin)